Czy Te Twierdze Mogą Zostać Naruszone?; Sprawdzanie Realności Przychodów Z Reklam

Twierdza Anty-Samotności

Warto przeczytać obszernie, ale pytanie między Benem Thompsonem ze Stratechery i Erikiem Seufertem, autorem Mobile Dev Memo, rozwija dynamikę reklam platformowych, szczególnie w sieciach przypisujących sobie takie jak Facebook, Snapchat i Apple. 

Czy polityka prywatności ATT I Apple okaże się bardziej szkodliwa niż oczekiwano dla platform takich jak Facebook czy Twitter? Według Seuferta” zamiast “brute force guerilla” zebrać wszystkie dane i dołączyć je do podejścia użytkownika”, “sieci przypisujące siebie przejdą na” bardziej wyrafinowane i wymagające technicznie podejścia statystyczne i probabilistyczne.” 

Kolejne pytanie: czy treści (“roided-up walled gardens”) będą konsumować reklamę internetową? Więcej treści może przenieść się do otwartej sieci, powiedział Seufert. “Może to po prostu zmienia naszą relację z treścią i zmienia rzeczy, z którymi wchodzimy w interakcję na naszych telefonach i w innych miejscach. Jest to również bardzo ekscytujący czas, ponieważ tylko te idee, które uważaliśmy za absolutne, zostały zniszczone.”

Tempomat

Gotowy na sprawdzenie rzeczywistości reklamowej? Facebook, YouTube, Twitter, Snapchat, Roku i Spotify odnotowały wzrost przychodów 63%, 89%, 62%, 139%, 225% i odpowiednio 90% w ciągu ostatnich dwóch lat (co odpowiada za ubiegłoroczne zwariowane wyniki). Istnieje wyraźna tendencja dla publicznych platform internetowych w porównaniu do nadawców (H / T @ RichLightShed partnerów LightShed).

Nie trudź się analizowaniem statystyk, po prostu weź pod uwagę tę kategorię w porównaniu do ViacomCBS, NBCU, Fox, Discovery i Turner, które odnotowały wzrost przychodów ( lub … nie) o 2%, 0%, 9%, -3% i -4%.

Stosunkowo niskie stopy wzrostu z roku na rok mogą być mylące, zwłaszcza że ogromne firmy rosną wolniej, nawet przy jednoczesnym dodaniu miliardów wzrostu na najwyższym poziomie. Ale w tym przypadku nadawcy nie mają takiej wymówki, aby się wycofać. Byliby w środku paczki w porównaniu z cyfrowymi rywalami. 

Opłata VC 

Najnowszym narzędziem w zestawie narzędzi do monetyzacji influencer może być … VC investment? Twórca YouTube Marina Mogilko, która zbudowała cztery kanały – kanał lifestylowy oparty na Dolinie Krzemowej pod swoim nazwiskiem, a także oddzielne konta do nauki języków-niedawno otrzymała gwarancję finansowania w wysokości 1,7 miliona dolarów w zamian za 5% swoich przyszłych przychodów na platformie, donosi Insider. 

Firma VC Slow Ventures popiera 20 milionów dolarów z niedawnego funduszu przeznaczonego na podobne inwestycje. 

Twórcy często przynoszą zdywersyfikowane przychody podobne do wielu tradycyjnych startupów opartych na VC, ale zamiast tego pracują nad przepływem pieniężnym i mają niewiele lub nie mają biznesu back-end, powiedział partner Slow Ventures Sam Lessin. 

Finansowanie pomoże Mogilko skupić się na jej treści, powiedziała, zamiast być stale zobowiązany do sponsorów i sponsorowane treści przeważają nad oryginalnymi treściami. “Google AdSense to dobry strumień przychodów, ale muszę też podjąć wiele umów partnerskich, aby utrzymać stabilny strumień przychodów” – powiedział Mogilko. “To zabiera dużo kreatywności.” 

Ale czekaj, to nie wszystko!   

Dun & Bradstreet przejmuje Eyeota i NetWise, dwie firmy AD TECH data. [Mediapost]

Accrue oszczędności uruchamia narzędzie do dywersyfikacji płatności opcje dla marek i handlowców. [release]

TikTok jest teraz na ekranach telewizorów. Czy to nadal TikTok? [WSJ]

Snowflake i Habu udostępniają integrację cloud data clean room. [release]

Dla wydawców świat post-cookie jest okazją do uzyskania przewagi. [Digiday]

Ameryka kocha wybory. Ale nie jeśli chodzi o telefony. [NYT]