Puby mogą przenieść dane z pierwszej ręki do DV360; Zuck planuje ominąć 30-procentowe opłaty Apple ‘ a

Identyfikator Power Player

Kiedy na początku tego roku Google powiedział, że nie będzie obsługiwać identyfikatorów opartych na e-mailach, zrobił również ustępstwo dla wydawców o nazwie identyfikatory dostarczane przez wydawcę (ppid). Teraz ppid – które są oparte głównie na wiadomościach e – mail zbieranych przez wydawców-będą dostępne dla reklamodawców Google DV360. Jest to duża zaleta dla DV360, ale Google rzuca również kość zewnętrznym technologiom reklamowym w postaci zaszyfrowanych identyfikatorów, które służą podobnemu celowi jak ppid, dopasowując dane odbiorców wydawcy do danych marki pierwszej firmy. Na przykład po tym, jak Google początkowo zwiększyło identyfikatory oparte na poczcie e-mail, LiveRamp zapewnił klientów, że dopasowywanie odbiorców nadal będzie współpracować z wydawcami Google, choć tylko za pośrednictwem prywatnych ofert marketplace. Chociaż istnieje niewielka, ale ważna różnica między zaszyfrowanymi identyfikatorami a pseudonimizowanymi identyfikatorami pierwszej firmy Google (aka ppid), która polega na tym, że zaszyfrowane identyfikatory mogą działać na niekorzyść organów regulacyjnych. Szyfrowanie może zostać złamane, a jeśli tak się stanie, tak zwane zaszyfrowane identyfikatory będą wskazywać na osoby. Identyfikatory ppid staną się ważniejsze, gdy wydawcy będą naciskać na alternatywy dla plików cookie innych firm. Najwyraźniej obecność PPID podniosła stawki ofertowe o 15%, gdy nie był dostępny identyfikator oparty na plikach cookie. “Biorąc pod uwagę opinie, które słyszeliśmy od partnerów, nadaliśmy priorytet temu obszarowi produktów”, Steve Swan, menedżer produktu Google Ad Manager zauważył w poście na blogu. 

Brudna Trzydziestka

Mark Zuckerberg w środę wystrzelił swoją ostatnią płytę w zimnej wojnie między Apple a Facebookiem. W poście na Facebooku Zuck napisał, że firma (chyba mówimy tutaj o Meta) koncentruje się na metaverse i “odblokowuje możliwości” dla twórców treści, aby zarabiali. “30-procentowe opłaty, które Apple pobiera od transakcji, utrudniają to” – warknął Zuck. Praca Facebooka z potrójną dziesięciną Apple polega na udostępnianiu wydawcom subskrypcji i kont twórców linków promocyjnych do rejestracji subskrybentów. Oznacza to, że przychody są zbierane za pośrednictwem rejestracji kart kredytowych w Internecie, gdzie Apple nie pobiera opłat. Apple wcześniej ścigał aplikacje, które kierowały użytkowników do sieci w celu obejścia płatności-ale ta konkretna polityka jest tym, co Apple straciło w niedawnej walce sądowej z Epic Games, deweloperem Fortnite. Apple nie może już karać aplikacji za wysyłanie klientów z systemem iOS poza aplikację iOS za płatności. Zuck powiedział również, że Facebook pozwoli wydawcom i twórcom pobierać adresy e-mail dla wszystkich swoich subskrybentów za pośrednictwem platformy.kolejna szansa na Apple, które zaciskało dane e-mail.

Newslettery I Aktualności

We wczorajszym AdExchanger Daily zacytowaliśmy bezpłatnego agenta biuletynu Atlantic picking up Charlie Warzel, byłego felietonistę New York Times tech, aby związać się z subskrypcją magazynu. Ale pakiet newslettera dopiero się rozpoczął. Wczoraj poinformowano, że biuletyn Parqor Andrew Rosena dotyczący branży mediów strumieniowych przeniesie się z podstacji na platformę wydawniczą informacji. Informacje prowadzą do ofert biuletynów jako sposób na określone tematy, gdy zatrudnianie reportera do pokrycia bitu okazuje się trudne – ale informacje lubią również biuletyny, ponieważ są bezpłatne. Treść na stronie informacji jest płatna, ale ponieważ jego treść może być swobodnie udostępniana, informacje potrzebują innych sposobów dotarcia do nowych czytelników i pozyskania potencjalnych subskrybentów do swojej bramy płatnej. I chociaż na stronie informacji nie ma reklam,treści markowe i możliwości reklamowe istnieją w jej biuletynach. 

Ale czekaj, to nie wszystko!   

Nike, Artykuły sportowe Dicka zacieśniają współpracę poprzez integrację programów lojalnościowych. [CNBC]

The New York Times zobaczył, że zyski wzrosły wraz z odbiciem w branży reklamowej. [WSJ]

Budżety reklam medialnych mają wzrosnąć o 13% R / R-wynika z badania media planning przeprowadzonego przez IAB. [blog]

Dealmakerzy testują zmieniające się normy medialne w grach. [Digiday]

IAS otrzymuje akredytację MRC dla zintegrowanych pomiarów zewnętrznych na Facebooku. [release]

Ethyca, która tworzy narzędzia prywatności open-source dla programistów, podnosi $7.5 M. [TechCrunch]

Ozone Project twierdzi, że dłuższa Uwaga reklamowa w serwisach informacyjnych jest spowodowana wolniejszymi prędkościami przewijania. [Bęben]

Jesteś zatrudniony

Infiniti nazywa Wendy Orthman GM globalnej zintegrowanej marki, marketingu i komunikacji. [Adweek]

Fyllo powiększa swój zespół seniorów o trzech nowych pracowników. [release]

TVSquared sprawia, że Debbie Wogan CRO i Jessica Hindlian są SVP ds. tożsamości i partnerstwa. [release]

Upstream mianuje George ‘ a Kalyvasa na stanowisko Dyrektora Handlowego. [release]

AUDIENCEX rozszerza swój zespół kierowniczy o nowe zatrudnienie i promocje. [release]