Refuge Integrated Advert by BBH: przemoc domowa jest coraz mądrzejsza

Refuge upamiętnia 50 lat walki z przemocą w rodzinie w nowej kampanii stworzonej przez BBH, która podkreśla podstępne sposoby, w jakie wykorzystują technologię oprawcy do monitorowania i kontrolowania swoich partnerów, i jak to sprawia, że praca organizacji charytatywnej jest bardziej złożona niż kiedykolwiek.

Sercem kampanii jest 40-sekundowy film, który na pierwszy rzut oka wydaje się promować nowy smartfon. Ale w miarę jak aparat pozostaje elegancki, a lektor szczegółowo opisuje jego funkcje, sprawy przybierają złowrogi obrót. Mówi się nam, że mapy w czasie rzeczywistym mogą “informować Cię na bieżąco o ruchu w Twojej okolicy… i jej ruchach”, podczas gdy funkcje inteligentnego domu mogą być używane do regulacji ogrzewania i oświetlenia “nawet wtedy, gdy nie ma cię w domu, dzięki czemu możesz kontrolować ją z dowolnego miejsca”.

Kończy się przypomnieniem nam, że w miarę jak przemoc domowa staje się mądrzejsza, praca schronienia staje się trudniejsza, wraz ze szczegółami, jak przekazać darowiznę.