12 kluczy do zrobienia reklamy Super Bowl o wartości 6,5 miliona dolarów

“On na to:” co to do cholery było?”A potem godzinę później powiedział:” każde dziecko na tej imprezie Super Bowl mówi: “PuppyMonkeyBaby i nie przestaną” – powiedział Hahn. “Co jest dokładnym efektem, który chcesz uzyskać. Przemawia do pasjonującej grupy ludzi, którzy chcą ją szerzyć. Był widziany przez wszystkich, ale doceniany przez właściwych ludzi. Są inne sposoby, w jakie marki takie jak Budweiser starają się sięgać po rzeczy, które wszyscy kochają i odniosły w tym sukces. Kiedy próbujesz robić rzeczy, które wszyscy kochają, ludzie czują się wobec nich ambiwalentni.”

Jednym ze sposobów, w jaki marki mogły być bardziej ukierunkowane w reklamie podczas Super Bowl, jest użycie winiet, powiedział Chad Broude, współzałożyciel i dyrektor kreatywny Highdive.

“Myślę, że widzieliśmy kilka ostatnich lat spotów, które mają bardziej winietowane podejście i mogą uzyskać trochę więcej nisz i mogą uzyskać trochę więcej wglądu w pewne rzeczy kulturowe, ale w pewnym sensie rozprzestrzeniają bogactwo. Zobaczysz, że ludzie podkreślają popularny program lub film, a czasami marki robią dobrą robotę, wykonując trzy lub cztery z nich, więc mogą uderzać w różne dema, dla każdej sceny, którą będą podkreślać.”

Zrób to interaktywnie – do pewnego stopnia

Wraz z rozwojem technologii i liczby platform, tak samo jak zaangażowanie konsumentów w reklamy. Na przykład w ubiegłym roku Procter & Gamble zaprezentował reklamę z udziałem wielu gwiazd i marek, które pozwoliły konsumentom wybrać sceny do reklamy w czasie rzeczywistym. 

“Jeśli możesz stworzyć interakcję z reklamą, to lepiej, ponieważ masz pewien segment ludzi głębiej z Twoją marką, nawet jeśli jest to po prostu kierowanie ludzi na stronę internetową, która pozwala im doświadczyć więcej”, powiedział DeMuth. “To dobra robota dla marki, ponieważ kluczowym wskaźnikiem wielu reklam Super Bowl-poza tym, gdzie jesteś w rankingu w grze, sympatią i miernikiem Super Bowl-jest to, ile ruchu na stronie wygenerowałeś? Ilu ludzi dostało wiadomość na tyle, że chcieli cię więcej sprawdzić?”

Jeśli jednak marka ma mieć interaktywne elementy związane z reklamą, musi być w znaczący i niepowtarzalny sposób.

“Ludzie po prostu chcą usiąść i zrelaksować się” – powiedział Hahn. “Jestem pewien, że w tym Super Bowl pojawią się interaktywne elementy, ponieważ jest tak wiele nowych sposobów interakcji, że kody QR stały się dość wszechobecne. Ale musisz być prosty. Myślę, że jeśli masz zamiar zrobić coś takiego, to musi działać na dwóch poziomach. Reklama musi być świetna sama w sobie, a jeśli pójdziesz dalej, może nabiera innego znaczenia, staje się czymś zupełnie innym, lub jest po prostu pełniejszym doświadczeniem, ale nie sądzę, że można na tym polegać, aby nosić reklamę Super Bowl. Sztuka technologiczna musi działać sama.”

Według sondażu marketingowego Arm, 70% respondentów stwierdziło, że wolałoby usiąść wygodnie i cieszyć się reklamami, a nie wchodzić w interakcje lub zostać wezwanym do podjęcia działań. Dla firmy GS & P Johnson interaktywne reklamy, takie jak Cool Ranch Doritos spot, który zawierał aplikację AR, która pozwalała użytkownikom na przyjęcie ruchów tanecznych Lil Nas X, są kluczowe dla sprawiania, że młodsi ludzie czują się połączeni z marką. 

“Starsi ludzie są bardziej narażeni na oglądanie całego Super Bowl” – powiedział Johnson. “Gen Z będzie obserwował, ale rozproszeni telefonami, będą mieli swoje telefony i będą multitamisking. Myślę, że chcesz ogólnie rozmawiać ze wszystkimi, ale musisz wiedzieć, że nie wszyscy są zamknięci. Dlatego dla nas zawsze staramy się mieć naprawdę świetny mobilny interaktywny komponent do kampanii, aby nie zależeć tylko od samego miejsca, ale mieć coś bardziej interaktywnego dla młodszych odbiorców.”

Nadchodzący Super Bowl będzie wyjątkowy ze względu na rozwój produktów związanych z metaverse, takich jak NFTs, kryptowaluta, AR i VR. Pod koniec ubiegłego miesiąca platforma wymiany kryptowalut FTX potwierdziła, że wyemituje swoją pierwszą reklamę Super Bowl w 2022 i Crypto.com, platforma płatności i walut, ma uruchomić wiele reklam. Zarząd spodziewa się, że NFTs pojawi się w jakiś sposób podczas Super Bowl.

“Każdego roku jest coś w kulturze, co jest tak aktualne, że wiesz, że to się stanie” – powiedział Russell. “Gwarantuję, że będzie coś w stylu” kup prawa do tej reklamy jako NFT.’”

Banały mogą być twoim przyjacielem

Z pewnością istnieją banały, które są synonimem reklam Super Bowl, takich jak dzieci lub zwierzęta. Ale czy to ich nie ogranicza? Niekoniecznie.

“Jest wiele [tropów reklamowych Super Bowl]”, powiedział DeMuth. “Są rzeczy takie jak psy, dzieci i taniec lub psy i dzieci tańczące w tym samym czasie. Ale od czasu do czasu ktoś weźmie jedną z tych rzeczy i zrobi z nią coś wspaniałego i pięknego. Myślę, że nie powinieneś zamykać umysłu na cokolwiek, kiedy pracujesz nad Super Bowl, poza oczywistymi rzeczami, które mogą być obraźliwe dla ludzi.”

“Tak długo, jak pomysł jest super oryginalny, możesz grać w obszarze banałów, tylko upewnij się, że robisz to dobrze” – dodał Gross.

Z drugiej strony, Lubars twierdzi, że twórcy powinni unikać ” wszystkiego, co już zostało zrobione.”

“Nie wracaj z tym, co wygrało rok wcześniej, bo to już zostało zrobione, a Super Bowl musi być platformą oryginalności i musowania” – powiedział. Hahn twierdzi, że inspiracją dla “PuppyMonkeyBaby “było to, że były to trzy” najczęściej grane ” tematy. Wskazał reklamy takie jak “The Force”, która była reklamą Volkswagena z młodym chłopcem przebranym za Dartha Vadera i pięciosekundową reklamę Reddita jako przykłady spotów, które wykraczały poza tradycyjne spoty Super Bowl.