1Password 8 jest już oficjalnie dostępny dla Windows

Najnowsza duża aktualizacja 1Password jest obecnie niedostępna i jest oficjalnie dostępna dla systemu Windows 11. Wersja, o nazwie 1Password 8, oferuje zupełnie nowy design oraz nowe możliwości produktywności i bezpieczeństwa. Dyrektor ds. doświadczenia firmy Matt Davey powiedział, że 1Password stworzył zupełnie nowy język projektowania nazwany Knox dla projektu, aby zapewnić spójność między urządzeniami. Jak wspomnieliśmy w przeszłości, kategorie zostały przeniesione z paska bocznego do rozwijanego menu, a także zobaczysz nowe ikony i opcję przejścia do trybu ciemnego.

Nowa wersja została zbudowana, aby być szybszy niż jego poprzednik, z funkcją o nazwie szybki dostęp, który daje sposób, aby znaleźć i używać zapisanych poświadczeń, nawet gdy aplikacja 1Password nie jest otwarta. Dostępna jest również nowa funkcja katalogu artykułów, która poprowadzi Cię przez proces przeglądania lub dodawania artykułów, a także inteligentne sugestie, które zalecają dopasowanie zaraz po wpisaniu wyszukiwanego hasła. 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, 1Password 8 jest wyposażony w nowy pulpit nawigacyjny Strażnicy, który pomaga zidentyfikować słabe lub zainfekowane hasła i nieaktywne dwuskładnikowe logowania. Będziesz także mógł przywrócić usunięte elementy, co może być bardzo pomocne w przypadku wypadków, a także będziesz mógł udostępniać dane logowania każdemu za pośrednictwem Psst! W październiku firma wprowadziła funkcję udostępniania haseł, dzięki której możesz bezpiecznie udostępniać dane logowania współpracownikom lub klientom, nawet jeśli sami nie mają konta.

1Password udostępnił również najnowszą wersję wczesnego dostępu na komputerach Mac w sierpniu, kilka miesięcy po tym, jak early access pojawił się na Windows. Jeszcze nie ogłosił, kiedy ogólna dostępność będzie otwarta dla użytkowników komputerów Mac, ale powiedział w przeszłości, że spodziewa się wydania 1Password 8 dla systemu operacyjnego Apple jeszcze w tym roku.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.