Wyróżnieni wykonawcy 2021: agencje MAA, reklamodawca i spółka holdingowa roku

Rok 2021 był zaskakująco dobrym rokiem dla holdingów reklamowych, zarządów i akcjonariuszy, ponieważ reklama odbiła się od wciąż pozostającej w USA pandemii, pieniądze przelewały się do cyfryzacji głównie, chociaż telewizja dobrze sobie radziła.

W USA Interpublic kontynuował stały postęp pod odchodzącym prezesem Michaelem Rothem, Mccannem jak zawsze, Mediabrands zbierając przyzwoite konta (ostatnio Dyson) i FCB zdobywając upragniony tytuł sieci roku w Cannes Lions.

FCB był stary bałagan kilka lat temu (wtedy znany jako DraftFCB, konsekwencją niektórych katastrofalnych fuzji), ale jest dobrze i naprawdę odzyskane pod CEO Carter Murray i CCO Susan Credle. Inni próbują teraz pozyskać creatives od FCB i minęło dużo czasu od tego czasu.

Wśród wielu dobrych i nagrodzonych prac (prawdziwy worek Lwów) FCB Chicago’ Boards of Change ‘ zachęcające czarnych ludzi do rejestracji do głosowania, złapał czarny życie sprawy moment najlepszy ze wszystkich.

Tak więc FCB jest naszą amerykańską Agencją roku 2021.

Międzynarodowa Agencja roku sprowadza się do trzech: FCB Chicago (jak wyżej), David Miami i Publicis Italia.

Ogilvy ‘s David Miami zdobył potężną bramkę dla Burger Kinga z jego “spleśniałym Whopperem” (nie dla wszystkich gustów), a także przeżył ucieczkę, która mogła zatopić inne dobre nowe pomysły – które niewątpliwie jest agencja.

Publicis Italia produkowała konsekwentnie dobrą pracę, pozornie idąc zwycięską drogą wśród różnych “mocy jednego” ponownych jiggingów we francuskim holdingu. Heineken szczególnie wyróżniał się kreatywnością.

Ale FCB Chicago wywarło prawdopodobnie największy wpływ na międzynarodową scenę dzięki ogromnemu zaciągowi w Cannes, podobnie jak nasza międzynarodowa agencja roku.

Agencja mediowa jest zawsze najtrudniejszą kategorią: nigdy nie wiadomo, które mroczne sztuki przekonują konsultantów, którzy z pozoru niekończą się ciągiem dużych recenzji medialnych. Zwycięzca jest zawsze oparty na danych, “zwinny”, ale nigdy, publicznie, Najtańszy.

Więc w tym roku poszliśmy na konsekwencję. Manning Gottlieb OMD jest jednym z wielkich ocalałych, wciąż posiadającym swoje niezależne dziedzictwo medialne pomimo lat własności Omnicom i potężnej siły w UK.It ostatnio zachowało się konto mediów rządowych w Wielkiej Brytanii, z czego 200 mln funtów rocznie.

Innym konsekwentnym wykonawcą jest esencja WPP, pierwotnie Specjalista ds. cyfrowych, a właściwie założony w Wielkiej Brytanii, gdzie wygrał biznes Google w 2006 roku. Essence ‘ s Christian Juhl jest teraz szefem grupy WPP agencji medialnej GroupM, mimo że części składowe Mediacom, Mindshare i Wavemaker są prawdopodobnie większe niż Essence.

Na początku tego roku Essence dodał nie-cyfrową część Google do istniejącego biznesu, bez skoku. Utrzymanie Google, ze wszystkimi jego wewnętrznymi możliwościami, w księgach przez 14 lat nie jest żadnym osiągnięciem. Essence wygrała również Deutsche Bank na całym świecie i, co nieco dziwne, Królewskie Towarzystwo ogrodnicze w Wielkiej Brytanii. To klucz do biznesu L ‘ Oreal Media WPP.

Essence jest naszą agencją medialną roku 2021.

Istnieje pewna liczba reklamodawców, którzy zawsze wydają się produkować godną pracę. IKEA, Unilever dla marek takich jak Dove (który wyróżnił się w pandemii), Burger King (jeśli to twoja sprawa), Apple i ostatnio Amazon, który może być obecnie największym reklamodawcą na świecie z wydatkami ok. 11 mld dolarów.

Innym jest Heineken. Dużo reklamy alkoholu w dzisiejszych czasach jest gdzieś na skalę, która zaczyna się od strasznych, mówi o wszystkim, ale nie o produkcie. Może to być wywiad z Harrym i Meghan. Nie jest łatwo wprowadzić produkt do niego, oczywiście, biorąc pod uwagę ograniczenia, ale…

Heineken i Agencja Publicis italia uderzyły w pandemię dokładnie w prawo, a nawet udało im się sprawić, że ich piwa bezalkoholowe wydają się (dość) kuszące.

Heineken jest naszym reklamodawcą roku 2021.

Wracając do spółek holdingowych. Interpublic jest oczywiście silnym rywalem (jak wyżej); Publicis zbyt dobrze wyzdrowiało, Dentsu jest w toku, a Wendy Clark stara się uporządkować sprawy międzynarodowe, podczas gdy Omnicom nadal stara się odzyskać swoją dawną pozycję, założoną pierwotnie na trzech dużych sieciach kreatywnych.

Ubiegłoroczny zwycięzca MAA Sir Martin Sorrell ‘ s S4 Capital wydaje się nieco zwolnił: jest tylko tak wiele celów tam biorąc pod uwagę preferencje dla gotówki i akcji “fuzji.”Musi również pokazać, że może dostarczać towary do takich marek jak BMW.

Stary fiefdom sorrella, WPP, nadal stoi, wbrew niektórym oczekiwaniom (nie wymaga nazwisk.) To, również, silnie odzyskane z pandemii pod względem wzrostu organicznego i CEO Mark Read udało się sprowadzić niektóre z jego różnorodnych składników do łatwiejszego w zarządzaniu receptury.

Jest jeszcze droga (akcje WPP mogą nigdy nie odzyskać zawrotów głowy, które osiągnęły pod Sorrellem), ale WPP znowu jeździ pod Read i zachowuje się bardziej jak lider rynku.

WPP to nasz Holding roku 2021.

Jutro: brytyjska agencja kreatywna roku.