Wydrukowany w 3D dodatek DualSense pozwala grać na PS5 jedną ręką

Niektórzy gracze mieli trudności z używaniem kontrolera Playstation 5 DualSense, częściowo ze względu na jego rozmiar i wagę. Chociaż firma Sony nie wydała oficjalnego odpowiednika kontrolera Microsoft Xbox Adaptive Controller, niektórzy ludzie próbują ułatwić innym granie w gry na PS5.

YouTuber Akaki Kuumeri zaprojektował adapter, który pozwala graczom korzystać z DualSense jedną ręką. Uchwyt drukowany w 3D zatrzaskuje się na lewym drążku. Po umieszczeniu go na powierzchni (lub udzie) fizyczne poruszenie całego kontrolera spowoduje przesunięcie drążka. Przyciski L1 i L2 są replikowane po prawej stronie kontrolera. 

Jest drugi, opcjonalny załącznik, który oferuje również wejścia dla D-pad. Tak więc, zapisz na przycisk Share, gracze będą mogli korzystać z całego kontrolera jedną ręką.

Ponieważ DualSense jest symetryczny, Kuumeri mówi, że załączniki można odwrócić, aby zmieścić się po drugiej stronie kontrolera. Musisz tylko skopiować komponenty przed ich wydrukowaniem. 

Kuumeri zgłosił adapter do konkursu na jednoręczne projekty sterowników. Możesz pobrać pliki i wydrukować załączniki do użytku osobistego.

Adapter może również okazać się przydatny dla graczy, którzy zazwyczaj nie mają problemów z używaniem DualSense obiema rękami. W filmie Kuumeri demonstruje umiejętność gry Potrzeba Dwóch, gra tylko w trybie kooperacji, solo za pomocą załączników na dwóch kontrolerach. Dodatek może również dać graczom sposób na chrupanie na przekąskę lub delektowanie się napojem bez konieczności naciskania przycisku pauzy.

Projekt Kuumeri nie złagodzi wszystkich problemów z dostępnością graczy. Niektórzy mogą męczyć się poruszaniem kontrolerem fizycznie lub mogą nie mieć zręczności, aby uzyskać dostęp do wszystkich czterech przycisków naramiennych jedną ręką. Mimo to, przywiązanie mogło pozwolić sobie na wiele więcej osób na grę w takie gry jak Ratchet & Clank: Rift Apart oraz Returnal – tak długo, jak mają dostęp do drukarki 3D i są w stanie zabezpieczyć PS5.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.