5 zmiany sposobu myślenia w erze marketingu skoncentrowanego na Prywatności

Żyjemy w erze sejsmicznych zmian w marketingu cyfrowym. Oprócz szybkiej migracji do e-commerce, wprowadzono zmiany w zakresie przepisów i prywatności platformy, które reklamodawcy muszą zmienić. Ludzie powinni zawsze pozostać w centrum cyfrowych produktów i celów marketingowych, a władza powinna być w ich rękach, jeśli chodzi o sposób wykorzystywania ich danych. Aby wspierać te zasady i prowadzić skuteczne kampanie, marketerzy będą musieli przyjąć nowe podejście.

W Meta chcemy pomóc marketerom dostosować się do zmieniającego się ekosystemu reklam. Przebudowujemy nasze systemy i inwestujemy w wieloletnie wysiłki, aby stworzyć portfolio technologii, które ograniczą ilość przetwarzanych przez nas danych osobowych, a jednocześnie pozwolą nam wyświetlać ludziom odpowiednie reklamy i pomagać marketerom w dokładnym mierzeniu skuteczności reklam.

Doradzamy również marketerom, aby zmienili swoje perspektywy w zakresie reklamy. Następujące pięć zmian sposobu myślenia ma na celu wyposażenie marketerów w skuteczne dotarcie do klientów i skuteczne angażowanie się w erze marketingu cyfrowego skoncentrowanego na Prywatności.  

 

1. Od właściciela do zarządcy danych Klienta. Marketerzy muszą postrzegać siebie jako stewardów danych klientów, ale muszą pamiętać, że to nie ich używać nieskrępowany. Raczej ich chronić i szanować. Z technicznego punktu widzenia część twojej roli jako stewarda danych wymaga zbudowania stosu martech, aby bezpiecznie przetwarzać i przesyłać informacje w sposób odzwierciedlający wybory prywatności klientów i oferujący im wysoki stopień kontroli.

Na przykład w Meta wprowadziliśmy rozwiązanie API konwersji, aby umożliwić firmom udostępnianie danych marketingowych bezpośrednio z serwerów jako alternatywę lub uzupełnienie danych udostępnianych za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Interfejs API konwersji ma na celu uszanowanie wyborów dotyczących prywatności, które ludzie dokonują za pomocą kontroli danych Meta, a jednocześnie umożliwia firmom dostarczanie spersonalizowanych doświadczeń w naszych aplikacjach i usługach. Rozwiązanie może pomóc zarówno poprawić wydajność dzisiaj i zabezpieczyć wydajność w przyszłości, ponieważ technologie przeglądarek stają się mniej skuteczne.

2. Od punktu kompleksowej obsługi do wielu modeli do pomiaru. Pomiar w marketingu od dawna polega na konsolidacji danych w jeden model lub źródło prawdy. Jednak wraz ze zmianą dostępności danych w związku ze zmieniającymi się przepisami i politykami technologicznymi marketerzy powinni przyjąć dokładnie odwrotne podejście: powinni zaakceptować napięcie między modelami marketingowymi, a nie je pogodzić.

Może to oznaczać, na przykład, wykorzystanie modelowania mieszanki marketingowej (MMM) lub eksperymentów geograficznych w celu uzyskania innego kąta zrozumienia, jak Twoje kampanie działają w różnych kanałach, a wszystko to przy ograniczeniu zapotrzebowania na informacje na poziomie osoby.

A ponieważ na niektóre metody pomiaru, na których polegałeś, wpłyną ostatnie zmiany w Polityce danych, najlepiej jest stale eksperymentować przy użyciu najbardziej przyrostowych metod dostępnych dla ciebie, aby lepiej zrozumieć prawdziwą wartość biznesową Twojego marketingu. Twoje metody powinny mieć na celu określenie przyczynowości, łącząc kropki na temat tego, w jaki sposób marketing może doprowadzić do obserwowanego wyniku.

Nie będzie kompromisów, że zespoły będą musiały dokonać przy określaniu metod do wykorzystania do pomiaru i optymalizacji. Na przykład, niektóre metody pomiarowe będą lepiej wychwytywać przyrostowe wyniki, podczas gdy inne mogą być szybsze lub łatwiejsze do wykonania but mniej wskazuje na przyrost lub wartość rzeczywistą. Przyjmując kombinację strategii pomiarowych-podejście, które nazywamy pomiarem 3D-i wychodząc poza dotychczasowe podejścia, marketerzy mogą być bardziej zwinni i odkrywać nowe możliwości.

 

3. Od odczytu sygnału do komunikowania wyraźnej wartości. Teraz, gdy klienci mają większą kontrolę nad tym, gdzie i kiedy udostępniają swoje dane, stare podejście do pasywnego gromadzenia danych za pomocą mechanizmów takich jak pliki cookie nie będzie już miało zastosowania.

Jest to ważniejsze niż kiedykolwiek dla marketerów, aby jasno komunikować się, jak produkt lub usługa będzie cenna dla klienta. Będą musieli pokazać korzyści płynące z podjęcia przez Klienta działania, takiego jak zapisanie się do newslettera lub wypełnienie formularza lead. Wczesne angażowanie klientów za pomocą narzędzi, takich jak reklamy ankietowe Meta lub reklamy Lead, może być pomocnym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o tym, co klienci najbardziej cenią. Pomyśl o kreatywności jako o punkcie, w którym możesz porozmawiać ze swoimi klientami, aby zapewnić im bardziej spersonalizowane i niezapomniane wrażenia.

 

4. Od hyperfocused do ludzi pierwszy. Projektując kreatywne kampanie, odwołaj się do szerokiej gamy zainteresowań i motywacji wśród szerszej grupy docelowej, zamiast skupiać się na preferencjach niszowych klientów, które mogły działać w przeszłości.

Kampania zawierająca wiele motywujących zasobów kreatywnych pozwoli naszemu systemowi dostarczania reklam dowiedzieć się, kto reaguje na dany zasób, pomagając zwiększyć szanse dotarcia do szerszej grupy odbiorców—nawet zupełnie nowych segmentów klientów. Nazywamy to podejście “kreatywną dywersyfikacją”, a nasze badania wykazały, że napędza ono o 32% lepszą wydajność i 9% Przyrostowy zasięg niż alternatywa.
 

 

5. Od usprawnienia realizacji transakcji po umożliwienie całkowicie bezproblemowej podróży. Twoja podróż po kliencie musi być bezproblemowa, niezależnie od tego, kim są twoi klienci. Rozważ budowanie środowisk zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych, które napędzają konwersję. Firmy, które rozwiązują problemy z użytkowaniem kasy, zauważają wzrost współczynnika konwersji o 35%, zgodnie z “Mobile Commerce Design” Instytutu Baymarda.”

Na przykład niektóre korekty mogą mieć duże znaczenie, takie jak zmiana położenia przycisków, aby być bliżej kciuka osoby, gdy trzyma telefon, oferowanie kasy dla gości nowym klientom lub dostarczanie różnych metod płatności.

Wszelkie zakłócenia mogą powodować niepewność, ale mogą również stwarzać nowe możliwości innowacji i rozwoju. Marketerzy cyfrowi potrafią reagować na zmiany technologiczne od samego początku branży, demonstrując swoją niezwykłą kreatywność i pomysłowość. W naszej nowej rzeczywistości prywatności-pierwszej, marketerzy mogą wykorzystać ten moment, aby przełamać i nawiązać znaczące kontakty z klientami oparte na zaufaniu, współpracy i rozmowie.