5 rzeczy, o których wszyscy mówili w 2021 roku

To magiczne za każdym razem, gdy 12-metrowy szkielet lub Król Tygrysów przechwytuje kulturową świadomość. Czas stoi w miejscu, ponieważ każda agencja i Marka waży się z tweetem lub spinoffem kampanii. W tym roku najbardziej mówił o elementy wahają się od binge-godny trendu i jadalne do blockchain stanie.

Metaverse i NFTs

Aby najpierw pozbyć się oczywistości, 2021 jest rokiem, w którym każda marka stała się wirtualna. Od $69 mln sprzedaży NFT Beeple do Meta rebrandingu Facebooka, eksplozja popularności towarów cyfrowych doprowadziła marki z Taco Bell, Chipotle i Coke do Dunkaroos, Balenciaga i State Farm do metaverse. W miarę rozwoju technologii i przechodzenia metawersu od koncepcji do rzeczywistości, trend ten z pewnością stworzy listy na wiele lat.

Czytaj: Jak NFTs są wykorzystywane przez marketerów-stale aktualizowana lista

Czytaj: 12 marketing execs prowadzący metaverse charge

“Squid Game”

“Squid Game”, Koreański teleturniej Netflix murder-thon we wrześniu był jego najlepszym wykonawcą. Według nowego serwisu analitycznego streamera, serial zgromadził dziesiątki milionów godzin oglądalności i pozostaje na liście top 10 wśród nieanglojęzycznych programów telewizyjnych przez 13 tydzień z rzędu. Marka wzięła udział w mediach społecznościowych, aby udostępnić fałszywe zdjęcia serialu, Louis Vuitton podpisał kontrakt z jedną z gwiazd, a piosenka przewodnia była topowym dźwiękiem na TikTok przez kilka tygodni.

Czytaj: Jak “Squid Game” zdobywa uwagę marek