7-Eleven i Nuro rozpoczynają dostawy autonomicznych pojazdów w Kalifornii

Firma 7-Eleven nawiązała współpracę z firmą Nuro w zakresie dostaw autonomicznych pojazdów w Mountain View w Kalifornii. Mieszkańcy mogą składać zamówienia za pośrednictwem aplikacji 7Now, a AV może przynieść przedmioty do ich lokalizacji.

Autonomiczne dostawy nie będą kosztować klientów niczego dodatkowego. Są dostępne od 8: 00 do 21: 00 PT każdego dnia, a firmy twierdzą, że zamówienia powinny dotrzeć w około 30 minut. Po przybyciu AV klienci odbierają swoje przedmioty z tyłu. Istnieją pewne ograniczenia. Nie będzie można zamawiać przedmiotów objętych ograniczeniami wiekowymi-takich jak alkohol, tytoń lub bilety na loterię — do autonomicznej dostawy.

Nuro początkowo będzie używać samojezdnych Priusów, a ludzki operator monitoruje technologię z fotela kierowcy. Ostatecznie Robot Nuro R2, który realizuje dostawy w innych stanach, przyniesie zamówienia 7-Eleven do drzwi klientów w Mountain View, gdzie firma ma siedzibę.

Jest to pierwsza komercyjna usługa dostawy AV w Kalifornii, według Nuro. Departament komunikacji Stanów przyznał Nuro California pierwsze pozwolenie na wdrożenie autonomicznego pojazdu w grudniu ubiegłego roku.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.