9 najbardziej innowacyjnych marek NFTs w 2021 roku

NFTs były częścią jednych z najbardziej niezwykłych momentów w reklamie w 2021 roku, pomagając stworzyć podwaliny dla marek do gry w nadchodzącym metaverse. Klasyczne marki, takie jak Pepsi i Budweiser, testowały wody NFT, podobnie jak marki XXI wieku, takie jak setki i RTFKT.

Technologia wokół NFTs, czyli nie-wymiennych tokenów, stworzyła nowe kategorie produktów cyfrowych; promowała innowacyjne społeczności online; opracowała metawersy rzeczywistości wirtualnej; i więcej. Jest jeszcze wiele do sceptycyzmu, jednak z obawy, że NFTs mogą być wykorzystywane do nielegalnej działalności, jak ukrywanie podejrzanych transakcji finansowych lub tworzenie wielopoziomowych baniek marketingowych, które są związane z pop. I nie wszystkie marki z kroplami NFT odniosły w tym roku sukces. Na przykład kampania McDonald ‘s McRib NFT została nadszarpnięta przez trolla, który zostawił wiadomość z rasistowską obelgą w polu metadanych związanym z portfelem kryptograficznym McDonald’ s. Również niektóre projekty NFT wspierane przez gwiazdy zostały niewypłacalne, jak zauważył Bloomberg News. Wrestler i aktor John Cena ubolewał nad tym, że jego WWE NFT było “katastrofalną porażką”, gdy kolekcjonerzy uniknęli jego stromej ceny 1000 dolarów.

Pomimo pewnych klapek, nie było wspaniałe zwycięstwa marketingowe dla marek, przyczyniając się do rynku NFT, który wygenerował $10.7 miliard sprzedaży w trzecim kwartale, w górę od $28 milion w trzecim kwartale 2020, według firmy dappradar Crypto-analytics.

Oto spojrzenie na niektóre z najbardziej udanych i innowacyjnych zastosowań NFTs przez marki w 2021 roku.