Apel do kobiet myślących o odejściu z branży reklamowej

W tej branży nadal trwają masowe walki o kobiety-w tym rasizm, dyskryminację i seksizm—których nie można zignorować. 

Ale jeśli znajdziesz odpowiednie miejsca i ludzi, może być wiele nagród, w tym relacje, kreatywność, koleżeństwo, rozwój, możliwości, wpływy i inspiracje. Wzorce do naśladowania, w tym Bozoma Saint John, Cindy Gallop, Kristen Cavallo i Colleen DeCourcy utorowały drogę.

Postęp, jaki udało nam się osiągnąć dzięki reprezentacji, jest zachęcający.

Patrzę na potężne, inspirujące, inteligentne jak diabli kobiety wokół mnie-koledzy, klienci i przyjaciele-i nie mogę pomóc, ale czuję się niezwykle wdzięczny i wdzięczny, zwłaszcza w tym sezonie, do pracy w naszej branży, i bez zamiaru jej opuszczania. 

Dla mnie dobro przeważa nad trudem. Ciężko może być zabawnie. Ciężko to zrobić.

Moja prośba do kobiet w reklamie brzmi: Czy możemy skupić się na tych, którzy odchodzą z biznesu i uczcić tych, którzy napędzają ewolucję, możliwości elastyczności—i zachęcają kobiety do przyłączenia się, pozostania i orędowania za zmianami? 

Oto cztery strategie dla wszystkich kobiet z branży reklamowej, zwłaszcza tych, które myślą o odejściu:

Znajdź swoją rodzinę roboczą

Istnieją silne opinie na temat tego, czy zdrowo jest mieć “rodzinę zawodową”.”Wierzę, że tak jak rodzina, posiadanie kobiet, na które można liczyć, to wspaniała rzecz. Podoba mi się, że mogę na nich polegać. Uwielbiam to, że moi współpracownicy wiedzą, że moja córka ma obsesję na punkcie syren. Poznałem kilku moich najlepszych przyjaciół w pracy, a wiele kobiet, które znam, poznało swoich partnerów życiowych w pracy. Chociaż istnieją obawy o to, aby nie tworzyć zauważalnego podziału między karierą, rodziną i przyjaźnią, uwzględnienie pokrywania się może przynieść korzyści. 

Don ‘ t settle 

W tym czasie Wielkiej rezygnacji, migracji i przetasowań mamy wybór. Wybór to władza. Więc się nie osiedlaj. Znajdź jakieś elastyczne miejsce. Znajdź ludzi, z którymi chcesz pracować. Znajdź miejsce z kobietami w swojej sytuacji. Znajdź liderów, którzy bardziej ekscytują się Twoim sukcesem niż swoim własnym. Znajdź szefów, którzy znajdą czas na naukę. Znajdź kogoś, kto da ci głos przed nią. Znajdź menedżera, który zachęci cię do wzięcia poniedziałku wolnego tak długo, jak potrzebujesz, podczas gdy łatwiej będzie Ci pracować-mama życie. Znajdź to, co działa najlepiej dla ciebie. Dowiedz się, kto pracuje dla ciebie najlepiej. 

Zachowaj perspektywę

Wszyscy możemy zostać wykolejeni przez zło. Skupiamy się na frustracjach. Ale mamy szczęście. Spędzamy czas współpracując z kreatywnymi geniuszami, dyskutując o pomysłach i strategiach, rozwijając wpływową pracę, która ma rozśmieszać i płakać ludzi i, miejmy nadzieję,kupować. Jesteśmy w branży, która jest zabawna, chaotyczna i celowa jednocześnie. Trzymanie tej perspektywy nie oznacza przymykania oka na niesprawiedliwość i ignorancję, oznacza po prostu przypominanie sobie o tym, jak mamy szczęście. 

Dążyć do harmonii

Po urodzeniu dziecka, jedna z moich ulubionych klientek i koleżanka, Kate Santore, dyrektor marketingu w Coca-Cola Company, powiedziała mi, żebym nie skupiała się na znalezieniu równowagi, ale na harmonii. Równowaga wyrównuje rachunki. Harmonia sprawia, że rzeczy działają razem—w jakikolwiek sposób działa dla Ciebie. Podczas gdy pandemia stanowiła wiele wyzwań dla kobiet, była również okazją do opracowania scenariuszy i harmonogramów, które im odpowiadają. Jeśli znajdziesz odpowiednich ludzi i miejsce, zachęcą cię do tego samego.

Zbudujmy nasz future kobiety i walczyć o tę branżę. Kierujmy zmianą tam, gdzie jest to potrzebne, pamiętając i uznając dobro. Ponieważ chciałbym, aby moja córka i twoje córki, i młode kobiety wchodzące do branży i inne rozważające odejście, również miały szansę ją pokochać.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.