Nowy, 16-calowy Swift X firmy Acer to pierwszy z grafiką Intel Arc

Flagowa linia notebooków Swift X firmy Acer będzie jednym z pierwszych, którzy będą mogli zapoznać się z nową grafiką Arc Intela. 16-calowy model będzie co najmniej pierwszym modelem Acera. Intel podejmie próbę obalenia pozycji lidera Nvidii w mobilnej przestrzeni graficznej. To pochodzi z garścią innych ulepszeń jakości życia, w tym 400-nit (w górę z 300 nitów w zeszłym roku), 100 procent sRGB, Wyświetlacz 16:10. Możesz wybrać ekran o rozdzielczości WQXGA (2,560 x 1,600) lub WUXGA (1,920 x 1,200), aby wcisnąć go do środka.

Opcje Build-to-order obejmują nowy procesor Intel Core 12. generacji w połączeniu z nową grafiką Arc. Zostanie to sparowane z maksymalnie 32 GB PAMIĘCI RAM LPDDR5 i pamięcią SSD do 2 TB, a także WiFi 6e. osobiście jest trochę lżejszy niż jego bezpośredni poprzednik, chociaż gdybyś przechodził obok niego w pośpiechu, ledwo poznałbyś różnicę. Kamera jest teraz również FHD.

Nie byłem w stanie wziąć żadnych benchmarków na przedpremierowym sprzęcie, który widziałem na żywo, ale Acer czuje się uparty w kwestii wydajności. Mówi, że jego nowa konstrukcja podwójnego wentylatora, większe otwory wentylacyjne (i są mocne) i większe wloty na klawiaturze powinny wyrzucać do 10 procent więcej ciepła niż poprzednie wersje. W razie potrzeby będziesz mógł również przejść na cichą pracę, choć kosztem znacznej części swojej wydajności.

Acer wyjaśnił również, że istniejący Swift X, który jest obecnie dostarczany z opcją RTX 3050 / 3050 Ti, pozostanie na półkach przez dający się przewidzieć. W ten sposób, jeśli znajdziesz nowy silikon Intela nie do gustu, nadal możesz uzyskać Upgrade, którego pragniesz.

W międzyczasie model 14-calowy otrzymuje wszystkie inne przeszkody sprzętowe, w tym lepsze opcje wyświetlania, układ Intel 12.generacji, do 16 GB PAMIĘCI RAM i Windows 11. Ale jeśli chodzi o grafikę, zostajesz z RTX 3050 / 3050 Ti, co prawdopodobnie wystarczy dla większości użytkowników, którzy nie są jeszcze gotowi, aby wskoczyć do nowego Oceanu Intela.

Nie mamy jeszcze cen ani dostępności dla jerzyków w USA, ale w Wielkiej Brytanii spodziewamy się, że dotrą do końca lutego lub na początku marca za około 1000 funtów (około 1350 USD).

Śledź najnowsze wiadomości z targów CES 2022 tutaj.!

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.