Pracownicy Activision Blizzard wychodzą i domagają się dymisji Prezesa Bobby ‘ ego Koticka

Pracownicy Activision Blizzard wzywają do dymisji Prezesa Bobby ‘ ego Koticka po nowych odkryciach dotyczących roli, jaką mógł odegrać w tworzeniu toksycznej kultury pracy, która wzbudziła kontrowersje w firmie. We Wtorek, The Wall Street Journal opublikował obszerny raport na temat postępowania Kotick w sprawie pozwu o molestowanie seksualne California ‘ s Department of Fair Employment and Housing (Dfeh) złożonego przeciwko wydawcy w lipcu. Krótko mówiąc, outlet twierdzi, że Kotick nie tylko wiedział o wielu najgorszych przypadkach nadużyć w firmie, ale w niektórych przypadkach mógł również działać w celu ochrony pracowników oskarżonych o molestowanie.

– Wprowadziliśmy własną politykę zerowej tolerancji – powiedział na Twitterze pracownik Activision Blizzard a Better ABK po ujawnieniu raportu. “Nie będziemy uciszani, dopóki Bobby Kotick nie zostanie zastąpiony na stanowisku CEO i nadal będzie utrzymywał nasze pierwotne żądanie kontroli przez stronę trzecią przez wybrane przez pracownika źródło.”Grupa planuje dziś przeprowadzić strajk.

Roszczenia zgłoszone przez Dziennik są rozległe i liczne, ale wyróżnia się garstka. Według dokumentów uzyskanych przez outlet, Kotick napisał niesławny e-mail Frances Townsend, wiceprezes ds. korporacyjnych w Activision Blizzard, wysłany do pracowników po złożeniu pozwu przez DFEH. W komunikacie tym spółka stwierdziła, że skarga przedstawiła ” zniekształcony i nieprawdziwy obraz naszej firmy, w tym nieprawdziwe fakty, stare i wyrwane z kontekstu historie — niektóre sprzed ponad dekady.”Reakcja ta wywołała gniew wielu pracowników Blizzarda, którzy stwierdzili, że jest “odrażająca i obraźliwa.”

Raport zapewnia również wgląd w niedawne odejście Jennifer Oneal. Miesiąc po jej nominacji, pierwsza liderka Blizzarda wysłała maila do zespołu prawnego firmy, w którym powiedziała, że nie jest przekonana, że Activision Blizzard zmieni swoją kulturę. Wspominając chwilę wcześniej w swojej karierze w firmie, mówi w e-mailu: “zostałem tokenizowany, zepchnięty na margines i dyskryminowany.”

W innym miejscu raport opisuje epizod z udziałem dana Buntinga, jednego z szefów studia Treyarch firmy Activision. W 2017 r. Bunting został podobno oskarżony o molestowanie seksualne pracownika. Po wewnętrznym dochodzeniu, dział HR Activision zalecił jego zwolnienie, ale Kotick podobno interweniował, aby utrzymać go w firmie.

Rzecznik Activision Blizzard zakwestionował Na Dziennik donosi. Pełne Oświadczenie spółki brzmi następująco:

Jesteśmy rozczarowani raportem Wall Street Journal, który przedstawia mylące spojrzenie na Activision Blizzard i naszego CEO. Przypadki wykroczeń seksualnych, na które zwrócił uwagę, były rozpatrywane. WSJ ignoruje ważne zmiany, które trwają, aby uczynić to najbardziej przyjazne i integracyjne miejsce pracy w branży i nie bierze pod uwagę wysiłków tysięcy pracowników, którzy ciężko pracują każdego dnia, aby żyć zgodnie z ich — i naszymi — wartościami. Ciągłe pragnienie bycia lepszym zawsze wyróżniało tę firmę. Dlatego, pod kierunkiem Pana Koticka, wprowadziliśmy znaczące ulepszenia, w tym politykę zerowej tolerancji dla niewłaściwego zachowania. I właśnie dlatego idziemy do przodu z niezachwianą koncentracją, szybkością i zasobami, aby nadal zwiększać różnorodność w naszej firmie i branży oraz zapewnić, że każdy pracownik przychodzi do pracy z poczuciem wartości, bezpieczeństwa i szacunkued i inspiracja. Nie zatrzymamy się, dopóki nie będziemy mieli najlepszego miejsca pracy dla naszego zespołu.

Firma skomentowała również zbliżający się strajk. “Jesteśmy w pełni zaangażowani w promowanie bezpiecznego, integracyjnego i satysfakcjonującego środowiska dla wszystkich naszych pracowników na całym świecie. Popieramy ich prawo do wyrażania swoich opinii i obaw w sposób bezpieczny i pełen szacunku, bez obawy o Odwet” – powiedział Engadget rzecznik Activision Blizzard.

Wśród niepokojów w Activision Blizzard, Kotick zaprezentował się jako sojusznik pracowników studia. “Nasze wstępne odpowiedzi na problemy, z którymi mamy do czynienia razem, i na twoje obawy, były, szczerze mówiąc, głuche na ton”, powiedział w e-mailu, który wysłał po wiadomości Townsend. W tym samym komunikacie stwierdził, że podejmie “szybkie działania” w celu stworzenia bezpiecznego i integracyjnego środowiska pracy. Kiedy Kotick ogłosił później nową politykę zerowej tolerancji dla nękania, powiedział, że podejmie masową obniżkę płac, dopóki Zarząd Activision Blizzard nie uzna, że spełnił określone przez siebie cele w zakresie różnorodności i bezpieczeństwa.

Nawet po dzisiejszym raporcie, trudno patrzeć, jak Kotick rezygnuje. Jest związany z Activision od początku lat 90. i był architektem fuzji w 2008 roku, która stworzyła Activision Blizzard. Zarząd firmy powiedział również, że “pozostaje pewny” jego przywództwa. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.