Pracownicy Activision domagają się dymisji prezesa po pojawieniu się nowych szczegółów dotyczących wykroczeń seksualnych

W publicznym oświadczeniu Activision powiedział, że raport Wall Street Journal “przedstawia niedokładny i mylący pogląd” firmy i Kotika. “Przypadki niewłaściwego zachowania seksualnego, które zostały mu zwrócone na uwagę, były rozpatrywane.”Activision powiedział, że raport” ignoruje ważne zmiany ” zachodzące w firmie, w tym politykę zerowej tolerancji dla niewłaściwego zachowania. Rzecznik firmy powiedział, że Activision popiera ” prawa pracowników do wyrażania swoich opinii i obaw w sposób bezpieczny i pełen szacunku, bez obawy o Odwet.”

Kotick podwoił swoją obronę działań firmy na rzecz poprawy kultury pracy w ostatnich miesiącach. W filmie dla pracowników we wtorek rano widziany przez Bloomberg powiedział: “Każdy, kto wątpi w moje przekonanie, aby być najbardziej przyjaznym i integracyjnym miejscem pracy, nie docenia, jak ważne jest to dla mnie.”  

Zarząd Activision powiedział w oświadczeniu, że “pozostaje przekonany” o przywództwie Koticka i jego zaangażowaniu w osiąganie celów integracyjnych firmy.

Dziennik poinformował, że od czasu, gdy wiadomość o pozwie w Kalifornii wybuchła tego lata, Activision otrzymało ponad 500 raportów o” molestowaniu, napaści seksualnej, zastraszaniu, różnicach płac i innych kwestiach ” od pracowników. Kotick był świadomy, a czasami nawet ingerował w te raporty, według dziennika. Dan Bunting, współprowadzący studia Call of Duty Treyarch, został oskarżony o molestowanie seksualne kobiety w 2017 roku. Wewnętrzne dochodzenie zaleciło jego zwolnienie, ale Kotick wkroczył, aby utrzymać go na miejscu-poinformował dziennik.

Bunting opuścił firmę w zeszłym tygodniu. Pracownicy Treyarch zostali poinformowani w zeszłym tygodniu, że Bunting wyjeżdża, ale nie podano wyjaśnienia, według osoby zaznajomionej z tamtejszymi wydarzeniami. Pozostałym liderem, Mark Gordon, był “wyraźnie zakłócony” podczas ogłaszania wiadomości, osoba powiedziała.

Raport rzuca również światło na odejście Jennifer Oneal, Współliderki Blizzarda, która zrezygnowała na początku tego miesiąca, zaledwie trzy miesiące po tym, jak objęła funkcję lidera w firmie u boku Mike ‘ a Ybarry. W e-mailu do prawnika Activision, Oneal powiedziała, że brakuje jej wiary w kierownictwo firmy, aby odwrócić sprawy i że płacą jej mniej niż Ybarra. Powiedziała również, że była wcześniej molestowana seksualnie w Activision-donosi gazeta.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

– Bloomberg News