Obsługiwane przez reklamy wideo na żądanie jest zakłócaczem telewizji na rok 2022

Modele biznesowe wideo na żądanie (VOD) nie są nowe, ale kiedy pojawiły się globalne wymagania dotyczące pobytu w domu, wraz z tymczasowym zamknięciem kin, sposób, w jaki widzowie mogli konsumować rozrywkę, został radykalnie zakłócony. 

W rezultacie usługi przesyłania strumieniowego wideo oferowały jeszcze bardziej popularną alternatywę, aby zaspokoić rosnący apetyt konsumentów niż wcześniej. To natychmiastowe przejście z dużego ekranu do salonu ustawiło VOD na imponującej trajektorii, która nie wykazuje oznak spowolnienia. Rozważmy: jednoczesne wydanie “Czarnej Wdowy”, zarówno w kinach, jak i na Disney+, jest silnym wskaźnikiem, że streaming ugruntował swoje miejsce w miksie mediów

Ale VOD zostanie ponownie zakłócony. Wideo na żądanie obsługiwane przez reklamy lub AVOD to największy trend w VOD, obiecujący być wielomiliardowym rynkiem we wszystkich salonach Twoich klientów.

Zmiana technologii, preferencji konsumentów

Na początku subskrypcja wideo na żądanie (SVOD) była jedynym klejnotem w koronie mediów VOD. Platformy obejmowały wspomniane Disney+, a także Hulu, Netflix i Amazon Prime Video. Oferowały one konsumentom objętym kwarantanną niekończącą się bibliotekę treści bez reklam za roczną stawkę. 

Ale SVOD powoli traci swój impet, przez co długoterminowy wzrost jest niepewny. Konkurencja w tej dziedzinie jest niezwykle ostra, koszty subskrypcji rosną, a zmęczenie subskrypcją jest nieuniknione. 

Wprowadź AVOD.

Faktem jest, że mniej użytkowników jest skłonnych płacić za wiele platform, a do przycinania miesięcznych kosztów więcej może zdecydować się na trend AVOD, który przewidujemy, że będzie nadal rosnąć w ciągu najbliższych dwóch lat. Jednocześnie konsumenci-w szczególności nieuchwytne demograficzne” nożyce do sznurków “i” nożyce do sznurków ” -są przyzwyczajeni do strumieniowego przesyłania treści przez interfejsy online w domu, więc będą dojrzali, aby przyciągnąć jako widzowie AVOD.

Imponująca oglądalność, wzrost

Prawie każda statystyka avod i strumieniowania wideo jest głęboko imponująca. Wśród tych konsumentów, którzy korzystają z płatnej telewizji lub usług przesyłania strumieniowego wideo co tydzień, 65% ogląda ponad dwie godziny płatnych przesyłanych strumieniowo treści dziennie.¹

A AVOD zyskuje niesamowity udział w rynku. W 2021 roku mierzyliśmy 300 milionów dolarów zapasów AVOD z czterech najlepszych kanałów każdego miesiąca, co w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosiło 3,5 miliarda dolarów od tych kluczowych graczy. Nasze dotychczasowe ustalenia: wydatki AVOD na odcinki telewizyjne i filmy, a także prognozy wskazują na trzycyfrowy wzrost w ciągu najbliższych pięciu lat, osiągając 66 miliardów dolarów w 138 krajach.²
 

Źródło: Kantar Advertising Insights

 

Wideo na żądanie obsługiwane przez reklamy, a także wideo online i mobilne będą nadal rosły i ewoluowały, stopniowo jedząc liniowe budżety telewizyjne. AVOD obiecuje, że skuteczne strategie wideo wielokanałowe staną się istotną zaletą dla reklamodawców, którzy chcą zwiększyć postrzeganie marki i zwiększyć udział w głosie.

_____________________________________________________

Źródła:

1 TGI Global Quick View 2020 (25 rynków)

2 Badania i Rynki globalne prognozy AVOD 2021