Adele dostał Spotify, aby usunąć przycisk shuffle ze stron albumu

Artyści mają dużą siłę przebicia w strumieniowych serwisach muzycznych, ale Adele może mieć więcej mocy niż większość. BBC News raporty Spotify usunął przycisk shuffle ze wszystkich stron albumu po tym, jak Adele nacisnęła firmę, aby dokonać zmiany zsynchronizowanej z premierą 30. Płyty powinny być słuchane “tak, jak [artyści] zamierzali”, ponieważ opowiadają “historię”, piosenkarka wyjaśniła w kontynuacji na Twitterze.

Nadal można tasować album za pomocą kontrolek dla poszczególnych utworów. To głównie dodaje dodatkowy krok i popycha do wyboru pierwszego utworu. Rywale, tacy jak Apple Music, nadal pozwalają stuknąć przycisk “przetasuj” ze strony albumu.

Nie ma wątpliwości, że niektóre albumy mają być odtwarzane w kolejności, w tym 30. Opowiada o ważnym okresie w życiu Adele. Jednak krytycy już zgłaszali obawy dotyczące usunięcia funkcji, aby zadowolić artystę. Co innego polecać odtwarzanie płyt w określony sposób, ale co innego odbierać słuchaczom kontrolę i dyktować ten porządek-a co z artystami, którzy chętnie pozwalają na odtwarzanie shuffle?

Spotify ma motywację do wprowadzania takich zmian, przynajmniej. Główny singiel Adele dla 30“Easy On Me” pobił jednodniowy rekord streamingu Spotify posiadany wcześniej przez k-pop megagroup BTS. Chociaż Spotify nie przedstawił swojego uzasadnienia, firma prawdopodobnie nie chce antagonizować jednego z najważniejszych muzyków i ryzykować utraty klientów.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.