Reklamodawców unikających słów kluczowych związanych ze zmianą klimatu może zabraknąć-wynika z badań

Firmy obawiające się ochrony wizerunku swoich marek w Internecie niepotrzebnie odrzucają możliwości reklamowania się wraz z treściami dotyczącymi zmian klimatycznych.

Firmy od dawna przechowują listy słów wyzwalających, które mogą powstrzymać ich reklamy cyfrowe przed pojawianiem się obok treści, które uważają za trudne lub kontrowersyjne, takich jak terroryzm lub Brexit. Tępa taktyka może pozbawić wydawców dochodów z ważnych historii, jak to miało miejsce we wczesnych dniach pandemii, kiedy marki obawiały się, że marketing obok covid news wyłączy konsumentów z ich produktów. 

Zwiększone emocje i potencjał dezinformacji wokół globalnych ostrzeżeń oznaczają takie terminy ,jak” zmiana klimatu “i” czyste powietrze”, mogą pojawić się na listach słów, których należy unikać. Jeden ze startupów reklamowych twierdzi, że większość treści środowiskowych, które są oznaczane przez te listy, jest niepotrzebnie karana. 

Firma reklamowa GumGum, wspierana przez Goldman Sachs Group Inc., oceniono 1,2 miliona unikalnych stron internetowych wyprodukowanych przez wydawców, z którymi współpracuje, zawierających słowa kluczowe. Firma wykorzystała silnik analizy treści uczenia maszynowego przez okres jednego miesiąca, aby ustalić, czy słowa kluczowe na tematy środowiskowe również uniemożliwiały wyświetlanie reklam odpowiednim artykułom. 

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

Około 59% tych stron spełniło standardy bezpieczeństwa marki określone przez międzysektorową inicjatywę Global Alliance for Responsible Media, która odciąga firmy od promowania nielegalnej lub jawnej działalności lub powiązania ich produktów z nieczułym traktowaniem kontrowersyjnych kwestii społecznych. Innymi słowy, prawie 60% stron powinno być oznaczone jako Bezpieczne dla marek do reklamowania.

“Serwisy informacyjne zostaną ukarane tylko za faktyczne doniesienia” – powiedział w wywiadzie Prezes GumGum Phil Schraeder. “Musimy popchnąć technologię, aby pomóc wprowadzić reklamę do tych wątków fabularnych.”