Po 15 latach firma Local Motors prawdopodobnie zakończy działalność w ten piątek

Crowdsourcing automaker Local Motors zakończy działalność w ten piątek. według pracowników, TechCrunch raporty. Firma nie ogłosiła jeszcze oficjalnie swojego rychłego upadku, choć jej reakcje ze strony pracowników pojawiły się już na LinkedIn.

“Jak w przypadku większości przygód, muszą się skończyć” – napisał w czwartek Jeff Hollowell, wiceprezes ds. technologii informatycznych Local Motors. “Local Motors zamknął swoje drzwi. Praca z OlliM i całym zespołem Local Motors była ekscytującym, wymagającym i edukacyjnym doświadczeniem. Miałem szczęście pracować z niesamowitymi osobami i pomagać budować to, co inni mówili, że nie można zrobić! Byłem w stanie rozwijać się jako lider i uczyć się nowych umiejętności, które teraz idę na kolejną ścieżkę naprzód. Dziękuję wszystkim członkom zespołu i partnerom, z którymi mogłem pracować. Czas spędzony był wart wysiłku.”

Firma Local Motors była pionierem idei crowdsourcingu produkcji pojazdów z 2016 roku, Olli, 12-osobowym mikrobusem drukowanym w 3D, zasilanym przez równie nieistniejącego już IBM Watsona. Zapoczątkował on niewielki wyścig zbrojeń wśród producentów samochodów, aby wyprodukować nową klasę autonomicznych pojazdów elektrycznych, jednak nadawanie autonomicznych możliwości poziomu 4 okazało się niezwykle trudne do tej pory — częściowo ze względu na braki technologiczne w obecnej generacji systemów czujników i przetwarzania sygnału. Of. oczywiście nie zniechęciło to firm do próbowania, ich wysiłki doprowadziły do serii głośnych wypadków drogowych w ostatnich latach, takich jak Navya, która rozbiła się w godzinach otwarcia targów CES 2017, Toyota e-Pallette, która przejechała paraolimpiadę w sierpniu, a także wypadek samochodowy w Whitby w Ontario, w którym w grudniu ubiegłego roku doszło do poważnego urazu mężczyzny.

Local Motors po raz pierwszy wyrobił sobie markę Z Rally Fighter kit car, zanim przerzucił się na rozwój Olli. Firma zaplanowała uruchomienie pilotażowego programu drugiej iteracji autonomicznego wahadłowca Olli 2.0 w Toronto wiosną ubiegłego roku, jednak plany te zostały następnie przesunięte na luty 2022 roku i, wraz z czwartkowym objawieniem, prawdopodobnie nigdy się nie odbędzie.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.