Agency Brief: the Ho-ho holiday edition

Inflacja krach

Nowojorska Agencja Barker walczy z inflacją, dając wszystkim swoim pracownikom to, co nazywa “rok do przodu”, 4,3% ich wynagrodzenia. Jest to dodatek do ich normalnych premii na koniec roku.

“Niezwykle ważne jest dla nas, abyśmy byli w zgodzie z naszym talentem i zarządzali proaktywnie, a nie reaktywnie”, powiedziała wynikowy wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Mary Beth Well. “Nikt o to nie prosił. Wiedzieliśmy jednak, że jest to nieoczekiwane wyzwanie dla członków naszego zespołu. Pomimo rosnących wynagrodzeń, wyższe wydatki są prawdziwym obciążeniem dla nas wszystkich, szczególnie w nowojorskiej dzielnicy metra. Codzienne koszty i wydatki, takie jak mleko, produkty, Gaz, media, czynsz — wszystko to nagle jest znacznie droższe i jest szokiem dla każdego domowego budżetu. W tym roku-premia do przodu pomoże.”

Carat nadal przyspiesza wzrost

Carat U. S. mianował Christine Piñeiro i Adila Zaima prezydentami USA, podlegając Mike ‘ owi Lawowi, dyrektorowi generalnemu USA. Na tych stanowiskach będą stale nadzorować kluczowe relacje z klientami i pracować nad stymulowaniem wzrostu w firmie. 

Piñeiro dołączył do Carat w 2004 roku i był wcześniej wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem zarządzającym. Zaim był wcześniej dyrektorem generalnym Carat China. 

“W Carat dążymy do rozwoju działalności naszych klientów poprzez znaczący postęp i zapewnienie im partnerów, którzy mogą mieć realny wpływ i przyspieszyć wzrost” – powiedział Law. “Christine i Adil to definicja cenionego partnera—każdy z nich odgrywa kluczową rolę w dalszym rozwoju agencji dzięki długoletnim relacjom z klientami i współpracy.”

 Tylko Krótko

Jatinder Singh został mianowany Globalnym dyrektorem ds. danych i analityki w Accenture Interactive, po tym jak ostatnio pełnił funkcję dyrektora ds. danych w DDB. Firma powiedziała, że będzie ściśle współpracować z CEO David Droga i Accenture Interactive Chief Strategy Officer Baiju Shah.

 Havas Formula rozszerzyła swoją obecność na Środkowym Zachodzie, otwierając regionalny hub w Chicago. Agencja public relations otworzyła hub jako sposób na poszerzenie swojego zasięgu o setki nowych marek w regionie. Skupi się przede wszystkim na markach konsumenckich, lifestylowych, b-to-b i technologicznych i będzie prowadzona przez Tarę Reid, która została awansowana na prezesa Havas Formula Midwest po wcześniejszym posadzie wiceprezesa.

MKG nadal rośnie z dwoma nowymi pracownikami. Matthew Conley przyjeżdża do agencji jako szef produkcji, nowo utworzonej roli w agencji. Wcześniej był producentem wykonawczym w agencji partycypacyjnej. Zanim Tricia Desjardins zdobyła tytuł dyrektora kreatywnego, była dyrektorem ds. strategii kreatywnej w Camp, rodzinnej firmie zajmującej się handlem detalicznym. 

Firma David & Goliath podpisała umowę o pracę na dwóch nowych stanowiskach. Brett Terblanche dołączył do D & G na nowo utworzonym stanowisku dyrektora kreatywnego grupy i dyrektora artystycznego po tym, jak pełnił funkcję dyrektora kreatywnego w Havas Chicago. Luiz Vicente Simoes dołączył do nowo utworzonej grupy jako dyrektor kreatywny i copywriter po pracy jako dyrektor kreatywny w Leo Burnett Chicago.

Weber Shandwick uruchomił nową sieć konsultingową o nazwie Weber Shandwick Collective. Zostanie otwarty w 2022 roku i będzie domem Weber Shandwick i ” ekosystem specjalistycznych firm kreatywnych, marketingowych, komunikacyjnych i konsultingowych zbudowanych w celu konwergencji społeczeństwa, mediów, polityki i technologii.” 

Wesołych Świąt od nas wszystkich w agencji Brief! Do zobaczenia w styczniu.

r