Alan Kittle z letniego piątku: najlepsze kampanie reklamowe 2021

Najlepsze kampanie reklamowe 2021

Nie jest tajemnicą, że 2021 był niezwykłym rokiem. Od globalnej pandemii, przez niedobór łańcucha dostaw PO” wielką rezygnację”, marki musiały myśleć nieszablonowo, aby przyciągnąć naszą uwagę w tak wielkim chaosie. Na szczęście kilka marek nie tylko sprostało wyzwaniu, ale całkowicie zniszczyło nasze oczekiwania, opracowując kampanie reklamowe, które były odważne, kreatywne,niekonwencjonalne … a czasami po prostu dziwne. Oto pięć moich ulubionych:

Owsianka

Szwedzka marka Oatly przeniosła archetyp marki rebel na nowy poziom w swoich kampaniach na całym świecie. Wytrwale walczy o bardziej zrównoważony świat. W międzyczasie zyskuje coraz więcej zysków i fanów swoją silną postawą wobec produkcji i konsumpcji mleka, a także swoją lekceważącą, samoświadomą reklamą.

Jego reklama Superbowl z 1921 roku jest typowa dla tego anty-establishmentowego nastawienia z lo-fi, off-key song-śpiewaną przez jej CEO. Ale uwielbiam to, jak jego osobowość wyróżnia się również w reklamach outdoorowych, a teraz w mediach społecznościowych, gdzie jego “nieprzewidywalni i nieubłagani owsiarze” dzielą się miłością do owsianego życia. Oatly często odwołuje się do jednego kanału w drugim, który ostatnio ściągnął w swojej kampanii “meta”, która zawierała reklamy wewnątrz reklam wewnątrz reklam wewnątrz … dostajesz wiadomość.


Burger King

Konsekwentni laureaci międzynarodowych nagród, Burger King wyróżnił się dla mnie w tym roku retro rebrandem — pierwszym od ponad 20 lat. “Zainspirowany prawdziwym i pysznym jedzeniem, bardziej nowoczesny wygląd oznacza pierwszą kompletną zmianę marki od ponad 20 lat i będzie bardziej autentycznie reprezentować wartości Burger King”, mówi firma. Wśród wielu atrakcyjnych elementów nowej tożsamości, jego ikona wyróżnia się nagrodą w postaci obejrzenia B, K i hamburgera na raz, całkowicie zgodnego z propozycją prostych, ale smacznych posiłków.

To uczucie szczere do dobroci niesie ze sobą styl ilustracji hiszpańskiego duetu Cachetejack. Od czasu rebrandu, sieć ściągnęła jeszcze więcej oszałamiających współpracy, w tym promocje kryptowaluta z Robinhood i jego jesiennej kolekcji odzież linii z projektantką mody Kate Eary.


Lego

Globalna marka, której udało się rozszerzyć swoją celową misję od klocków do gier wideo i filmów uwielbianych przez miliony, LEGO dała nam pierwszą od 30 lat globalną kampanię Rebuild the World. Jego gra etycznego konsumpcjonizmu wykracza daleko poza niewinną zabawę. Już trzy lata nadal bawią i inspirują twórców na całym świecie dzięki aplikacji opartej na sztucznej inteligencji Brickit, która skanuje stosy losowych klocków i daje im pomysły na zbudowanie.

A teraz ukazał się “The Damp Knight ‘s Tale”, przybywający w sam raz na święta. Pełne hołdów dla klasycznych klocków Lego mieszkańcy wioski znajdują kreatywne sposoby, aby pomóc rycerzowi przekroczyć rzekę i spotkać się ze swoim przyjacielem po drugiej stronie. Podziwiam zaangażowanie Lego w jego fanów i rzemiosło, a każda scena roi się od nagród dla Orle-eyed widza.

Życiestyle

Inteligentna, nowoczesna, oparta na danych kampania na rzecz zdrowia publicznego australijskiej marki prezerwatyw Lifestyles wzbudziła w tym roku podziw sędziów z całego świata. “Public Traded” łączy dane Wyszukiwania związane z STI z ceną produktu Lifestyles: jego indeks wahał się w czasie rzeczywistym, a konsumenci byli zachęcani do zapisywania się do powiadomień promocyjnych, które poprawiły zniżkę, jeśli stawki transmisji STI wzrosły w całym kraju.

Partnerstwo Lifestyles z creative data & CRM agency FCB/SIX, strategiczne dopasowanie do przyszłości bez plików cookie stron trzecich, stworzyło wymianę wartości z młodymi dorosłymi, co sprawiło, że udostępnianie danych firm trzecich stało się atrakcyjną propozycją. Zawsze byłem fanem kreatywności inspirowanej danymi, a ta kampania specjalizuje się w łączeniu technologii w wyszukiwarkach, CRM, urządzeniach mobilnych, sztucznej inteligencji i hiper-spersonalizowanych mediach społecznościowych.

DDB FTW

I żeby nas wykończyć, pomysł, który łaskocze mnie z różnych powodów. Mimo, że jest to kampania autopromocyjna dla konkurenta, to tylko jeden z tych pomysłów, które chciałbyś wymyślić, jeśli brief przyszedł do ciebie. Agencja DDB FTW specjalizuje się w kampaniach e-sportowych i gamingowych, a kiedy wystartowała, stworzyła profil na Linkedin po tym, jak “zatrudniła” Jerry ‘ ego Smitha, fikcyjnego ojca w animowanym sitcomie dla dorosłych Rick and Morty.

Bardzo zbudowany, aby ogłosić swój przyjazd do branży, wykorzystując karierę bohatera-nieudaną-niszczy granice między światem rzeczywistym a telewizją. Knebel nie zakończył się na profilu w sieci społecznościowej, ponieważ agencja stworzyła również witrynę z portfolio dla Jerry ‘ ego z jego niesławną kampanią “Hungry For Apples”.

Alan Kittle jest dyrektorem kreatywnym Summer Friday, nowego butiku strategii, kreatywności i treści z siedzibą w Edynburgu.