Fresca z alkoholem wkracza na rynek, gdy linie do napojów wciąż się rozmywają

Dzięki Fresca Mixed, Constellation próbuje przejąć część rosnącego zainteresowania tak zwanymi alternatywnymi napojami dla dorosłych, segmentem o wartości 8 miliardów dolarów, który obejmuje gotowe do picia koktajle. Według badań rynku Constellation Brands, w ciągu najbliższych trzech lat kategoria ta będzie cieszyć się wzrostem o 15% do 17% “z zaufanymi markami konsumenckimi, które mają znaczący udział w rynku”.

Constellation w oświadczeniu cytował wzrost regularnego Fresca, mówiąc ,że jest to “obecnie najszybciej rozwijający się znak towarowy napoju bezalkoholowego w amerykańskim portfolio Coca-Cola Company “i jest” preferowany przez konsumentów i celebrytów jako mikser koktajlowy, napój bezalkoholowy i gazowana woda gazowana o zerowej zawartości kalorii i cukru.”

Fresca “cieszy się nie tylko zaufaniem konsumentów, ale także bezpośrednio dostosowuje się do preferencji konsumentów w zakresie orzeźwienia, smaku i wygody – cech, które również dobrze sprawdzają się w napojach alkoholowych i gdzie możemy wykorzystać naszą wiedzę”, powiedział dyrektor generalny Constellation Bill Newlands.

Dan White, dyrektor ds. nowych źródeł przychodów w dziale operacyjnym Coca-Cola North America dodał: “nasze nowe relacje z Constellation Brands są idealne ze względu na ich zorientowane na konsumenta podejście do budowania marki, ekspansywną sieć dystrybucji i destylowaną wiedzę dystrybucyjną.”