Alfa Romeo zadebiutuje całkowicie elektrycznym Sedanem Giulia w 2024 roku

Włoski producent samochodów Alfa Romeo opracowuje w pełni elektryczną wersję swojego czterodrzwiowego sedana Giulia. W rozmowie z Auto Express Jean-Philippe Imparato, dyrektor generalny firmy, powiedział, że Alfa Romeo zadebiutuje EV w 2024 roku. Dodatkowo ujawnił, że samochód będzie zbudowany na dużej platformie stla od jej macierzystej firmy Stellantis.

Konglomerat ogłosił architekturę tego lata. W tym czasie powiedział, że pozwoli swoim samochodom przejechać od zera do 60 w zaledwie dwie sekundy i pozwoli na potencjalny zasięg do 500 mil. Dodge, jeden z pozostałych producentów samochodów pod parasolem Stellantis, będzie korzystał z platformy w całkowicie elektrycznym Muscle car, który planuje zadebiutować w 2024 roku. Alfa Romeo może również zaoferować wariant Quadrifoglio Giulia, ale Imparato powiedział, że będzie zależeć od tego, czy może uzyskać rodzaj wydajności, który jest związany z przydomkiem.

Guilia jest jednym z bardziej rozbudowanych wypadów do samochodów elektrycznych, które Alfa Romeo zaplanowała na drugą połowę dekady. “Pierwszy pełny EV pojawi się w 2024 r., a Duże premiery zobaczymy w 2025, 2026 r., A Alfa Romeo jako pełny BEV zobaczymy w 2027 r. Jest to potwierdzone i finansowane, ” Imparato powiedział Auto Express. Jeśli do 2027 roku będzie w pełni elektryczny, Alfa Romeo będzie pierwszą marką Stellantis, która to zrobi.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.