Alphabet ‘ s Isomorphic Labs to nowa firma skupiona na odkrywaniu leków opartych na sztucznej inteligencji

W zeszłym roku DeepMind alphabet ogłosił, że alphafold 2 AI pokazał, że może przewidzieć, w jaki sposób niektóre białka będą się składać w sposób konkurencyjny dla danych eksperymentalnych. Wiadomość spotkała się z entuzjazmem środowiska naukowego, ale nie było wtedy jasne, co przełom oznaczałby w praktyce. Teraz mamy lepszy pomysł Z Alphabet zapowiadającym utworzenie nowej filii o nazwie isomorphic Labs.

Firma twierdzi, że jej celem jest” reimagine ” proces opracowywania nowych leków z podejściem AI-first. “Wierzymy, że fundamentalne wykorzystanie najnowocześniejszych metod obliczeniowych i sztucznej inteligencji może pomóc naukowcom przenieść ich pracę na wyższy poziom i znacznie przyspieszyć proces odkrywania leków”, powiedział Demis Hassabis, założyciel i dyrektor generalny Isomorphic Labs. Hassabis, który jest również dyrektorem generalnym DeepMind, będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego startupu, podczas gdy buduje i zatrudnia dodatkowych pracowników.

Isomorphic Labs nie jest pierwszą lub jedyną firmą, która twierdzi, że planuje usprawnić rozwój leków za pomocą sztucznej inteligencji. Od 2012 roku podobną wizję ma startup z Uniwersytetu w Toronto o nazwie Atomwise. Oboje próbują rozwiązać problem rosnących kosztów rozwoju leków. Ostatnie badanie z 2020 r. wykazało, że stworzenie nowego leku kosztuje średnio 1,3 mld USD. Wiele z tego ma związek z samym procesem. W obecnej sytuacji naukowcy fizycznie syntetyzują każdy obiecujący związek, a następnie sprawdzają, czy jest bezpieczny dla ludzi. A ponieważ próbowali opracować metody leczenia bardziej skomplikowanych chorób, mniej leków przechodzi testy na ludziach.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.