Reklamy Amazon oszukują klientów, reklamacje reklamacyjne

Amazon.com Inc. czy oszukiwanie konsumentów przez brak wyraźnego wytyczenia między płatnymi reklamami A organicznymi wynikami wyszukiwania na swoim rynku internetowym, według koalicji związków zawodowych, jest ostatnim barb w długotrwałym sporze między największym na świecie sprzedawcą internetowym a zorganizowaną siłą roboczą.

W złożonej w środę skardze do Federalnej Komisji Handlu związki oskarżają Amazon o naruszenie przepisów zakazujących nieuczciwych i zwodniczych praktyk. Koalicja twierdzi, że błędnie oznaczone reklamy są tak powszechne, że sama platforma wyszukiwania Amazon może być ” zwodnicza jako całość.”

“Ogromne oszustwo popełniane przez Amazon poprzez rażąco bezprawne praktyki reklamowe wpływa na miliony konsumentów każdego dnia i powinno zostać zatrzymane”, powiedział w zgłoszeniu strategiczne centrum organizacyjne.

FTC, który badał praktyki Amazona, odmówił komentarza na temat skargi. Agencja regulacyjna stara się dotrzymać kroku erze cyfrowej, w której płatne promocje nie zawsze są jasno określone.

Zobacz Przegląd roku 2021 Ad Age tutaj.

Rzeczniczka Amazon Kristin Mariani powiedziała, że firma przestrzega federalnych wytycznych dotyczących identyfikacji reklam. “Ten raport jest nieprawidłowy i błędny wytyczne FTC-reklamy w sklepie Amazon zawsze zawierają jasną i widoczną Etykietę “sponsorowaną”, wdrożoną zgodnie z wytycznymi FTC”, powiedziała w oświadczeniu wysłanym e-mailem.

Strategiczne centrum organizacyjne, którego członkami są międzynarodowe Bractwo Teamsterów i Międzynarodowa Unia pracowników usług, w zeszłym miesiącu złożyło skargę do Departamentu Pracy, zarzucając Amazon dostarczenie “wprowadzających w błąd lub rażąco niekompletnych” danych na temat liczby infekcji Covid-19 potencjalnie rozprzestrzeniających się w swoich amerykańskich obiektach. Spółka zakwestionowała ten zarzut.