Amazon rzekomo odwetuje na pracownika w swoim zakładzie w Bessemer

Isaiah Thomas jest 20-letnim pracownikiem firmy Amazon w zakładzie w Bessemer w stanie Alabama w BHM1. Jest również zdecydowanym zwolennikiem zjednoczenia magazynu. Na poniedziałkowej konferencji z prasą opisał, jak jego zdaniem, inwigilację i odwet ze strony pracodawcy, wyłącznie z powodu jego poparcia dla wysiłków w zakresie negocjacji zbiorowych. Związek handlu detalicznego, hurtowego i domu towarowego (RWDSU), który pracuje nad reprezentowaniem pracowników w BHM1, złożył dwie nieuczciwe skargi do Krajowej Rady Stosunków Pracy w związku z incydentem. 

Na zrzucie ekranu dostarczonym przez Związek, list zaadresowany tylko przez “BHM1 Management” do Isaiah twierdzi, że pracownik “zabiegał w obszarach pracy, w czasie pracy associate times. List przyznaje, że te działania mogły mieć miejsce w czasie przerwy, ale mimo to twierdzi, że Isaiah “naruszył” politykę firmy. 

RWDSU uważa jednak, że samo to działanie było naruszeniem “umowy ugodowej, którą pracodawca niedawno zawarł z NLRB.”Umowa ta, która została zgłoszona pod koniec ubiegłego miesiąca, dotyczyła kilku przypadków utrudnienia działalności Unii przez Amazon. Związek złożył oddzielny ULP, twierdząc, że firma lub jej agenci ” stworzyli wrażenie, że Pan Thomas był inwigilowany.”Amazon był znany z organizowania spotkań z publicznością w niewoli, mających na celu zniechęcenie interesu Unii, a po jednym z takich spotkań w BHM1, w którym Isaiah rzekomo kwestionował “menedżera ds. stosunków pracy”, rwdsu stwierdza w swoim ULP, że” Pan Thomas obserwował agentów pracodawcy krążących wokół jego obszaru roboczego w żadnym innym celu niż obserwowanie jego pracy”, a później przypisał go do innego obszaru, w którym mógłby być ” łatwiejszy do zaobserwowania.”   

Podczas gdy RWDSU opisali list jako “naganę”w e-mailu do Engadget, nie jest jasne, czy reprezentuje formalny zapis. Poprosiliśmy o komentarz od Amazon.

Wiadomość przychodzi dwa dni po tym, jak NLRB orzekł, że Amazon nielegalnie zwolnił kolejnego pro-związkowego pracownika w swojej placówce na Staten Island. Jeśli sprawa nie trafi do rozstrzygnięcia, zarząd planuje złożyć formalną skargę na spółkę.

BHM1 stał się pierwszym dużym obiektem amazońskim na amerykańskiej ziemi, który przeprowadził głosowanie na Unię. Podczas gdy głosowanie mocno obeszło się na korzyść giganta chmurowego i ecommerce, zostało zakwestionowane z powodów proceduralnych przez RWDSU. NLRB uznało za słuszne wyzwanie, orzekając, że Amazon w rzeczywistości nielegalnie ingerował w głosowanie w sprawie unionizacji. Ostatecznie Rada ustaliła, że należy przeprowadzić nowe głosowanie. Zaplanowane jest na 4 lutego (choć głosowanie rozpocznie się dopiero pod koniec marca.) 

Amazon jest, poza tym, preferowany przez niezwiązaną siłę roboczą, dobrze znaną z tempa wyniszczenia pracowników. Wydaje się, że szybkość, z jaką przechodzi przez pracowników, byłaby niekorzystna dla wysiłków na rzecz zbudowania spójnej jednostki przetargowej w BHM1. Według RWDSU, obecna lista wyborców w obiekcie to 6143 osoby, z czego nieco ponad połowa była obecna w poprzednim głosowaniu, które odbyło się prawie dokładnie rok temu. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.