Amazon tnie o połowę płatne covid urlopy dla pracowników

Amazon, drugi co do wielkości pracodawca w USA, ogłosił dziś, że zmniejszy swoją politykę płatnych urlopów dla pracowników zmuszonych do kwarantanny o połowę. Polityka, ustanowiona w marcu 2020 r., przewidywała wcześniej do 14 dni płatnego urlopu; nowa polityka obejmuje jeden tydzień lub do 40 godzin.

“W ciągu ostatnich dwóch lat konsekwentnie opieraliśmy naszą odpowiedź na rozwijającą się pandemię COVID-19 na wskazówkach Centers for Disease Control (CDC) i radach naszych własnych ekspertów medycznych”, czytamy w zawiadomieniu dla pracowników. Dalej stwierdza się, że 40-godzinna lub tygodniowa polisa płatnego urlopu wchodzi w życie “natychmiast” i “dotyczy wszystkich pracowników w Stanach Zjednoczonych, niezależnie od statusu szczepień.” 

Zmiana odzwierciedla zaktualizowane — i ogólnie niepopularne — wytyczne CDC dotyczące izolacji, które opublikowała 27 grudnia, a także decyzję Walmart, największego amerykańskiego pracodawcy, o ograniczeniu własnej polityki płatnych zwolnień chorobowych w pandemii w ubiegłą środę. Nie ulega wątpliwości, że inne firmy prawdopodobnie pójdą w jego ślady.

Amazon niedawno przywrócił politykę maskowania pracowników na miejscu. Wymóg ten, wraz z obowiązkowymi kontrolami temperatury, został wprowadzony mniej więcej w tym samym czasie, co pierwotna dwutygodniowa Polityka urlopowa w ubiegłym roku, a następnie został wycofany dla całkowicie zaszczepionych pracowników w maju.

Podczas gdy Amazon był często krytykowany za wyjątkowo złe traktowanie swoich pracowników, w tym przypadku jest to po prostu podążanie za wytycznymi federalnymi i dbanie o własne interesy finansowe ponad wszystkimi innymi priorytetami. Zamiast tego erozja polityki płatnych urlopów dla dwóch największych pracodawców w kraju oznacza cofanie się korzyści i ochrony, na których wielu z nas zaczęło polegać, aby przetrwać trwającą pandemię. 

Na początku tego tygodnia wygaśnięcie umowy Białego Domu z detalistami nakazującymi testy COVID w domu za przystępną cenę 14 doprowadziło, zgodnie z przewidywaniami, do tych samych testów prawie podwojonych w cenie w Walmart i Kroger. Niektóre polityki, takie jak pandemiczne zasiłki dla bezrobotnych, już się zakończyły, a kluczowe zabezpieczenia, takie jak nowojorskie moratorium na eksmisję, wkrótce wygasną. Tymczasem w USA wciąż odnotowuje się rekordową liczbę pozytywnych przypadków. 

Amazon ma rację, że CDC zmieniło to, co uważa za niezbędną długość izolacji dla osób z pozytywnym wynikiem. Ale to potwierdza fakt, że Amazon i Walmart nie tak dawno temu oferowały pracownikom wynagrodzenie za ryzyko związane z tymi samymi zagrożeniami, które obecnie istnieją w ich miejscach pracy. Nawiasem mówiąc, polityka ta została szybko wycofana.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.