Seria Amazon z udziałem aktorów na spektrum autyzmu debiutuje w tym tygodniu

Serial, w którym występują trzej aktorzy, którzy wszyscy identyfikują się jako osoby ze spektrum autyzmu, zadebiutuje w tym tygodniu na Amazon Prime Video. Rick Glassman, Albert Rutecki i Sue Ann Pien grają trzech 20-letnich współlokatorów, którzy również są na widmie w Jak To Widzimy.

Twórca Jason Katims jest najbardziej znany ze swojej pracy na Friday Night Lights oraz Rodzicielstwo, który przedstawiał postać z zespołem Aspergera. Powiedział, że wszystkie Jak To Widzimy“neurodiverse role zostały obsadzone z aktorami neurodiverse “i” dwie neurotypiczne role zostały obsadzone z aktorami neurodiverse”, zgodnie z Disability Scoop. Niektórzy pisarze, redaktorzy i inni członkowie załogi również są neurodiverse.

Katims powiedział, że jego syn ma autyzm, a ich doświadczenie zainspirowało Jak To Widzimy. “Myślę, że serial daje nam okno do serc i dusz trójwymiarowych, kochających, pięknych, skomplikowanych ludzi, którzy akurat znajdują się w spektrum autystycznym, granych przez aktorów, którzy identyfikują się jako autystyczni”, powiedział Katims. “To nie powinno być rewolucyjne. Ale tak jakby jest.”

W kilku innych serialach z ostatnich lat pojawiły się postacie z autyzmem, w tym Netflix Nietypowe, Dobry Lekarz, Prime Video series Słowo A a nawet Ulica Sezamkowa. Jednak rzadsze w serii są postacie z autyzmem grane przez wykonawców, którzy sami są w spektrum. Jako takie, Jak To Widzimy może wzmocnić autentyczne na ekranie reprezentacje autyzmu.

Wszystkie osiem odcinków Jak To Widzimypierwszy sezon ukaże się w piątek.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.