Awaria sieci Amazon powodująca poważne problemy z dostawą

Przerwa rozpoczęła się około 10 rano czasu wschodniego, zgodnie z DownDetector. W szczytowym okresie awarii strona monitorująca sieć zgłosiła ponad 20 000 skarg dla Amazon i ponad 11 000 dla ramienia firmy zajmującego się przetwarzaniem w chmurze, Amazon Web Services. Do 1: 45 po południu, zgłoszone przestoje spadły o około połowę dla AWS i dwie trzecie dla Amazon.

Zobacz Przegląd roku 2021 Ad Age tutaj.

Wiele popularnych stron internetowych zostały naruszone, w tym tych obsługiwanych przez Coinbase, Robinhood, Disney+ i Netflix, według DownDetector. Prezentacje Webcast od Comcast Corp. i Altice USA Inc. na globalnej konferencji UBS TMT doświadczył zakłóceń wcześniej wtorek, a karta Communications Inc. prezentacja została przełożona na środę. Awaria uderzyła również w Ticketmaster, opóźniając okno przedsprzedażowe nowej trasy Adele o cztery godziny.

Niektóre usługi Amazon, w tym strumieniowanie muzyki i wideo, aktywowana głosem Platforma Alexa i ramię bezpieczeństwa, Pierścień, również zostały dotknięte.

AWS powiedział, że zidentyfikował przyczynę “zwiększonego poziomu błędów” i pracuje nad tym, aby to naprawić. Tymczasem firma kieruje klientów do alternatywnych serwerów w swoim zachodnim regionie, które nie mają problemów. Zwiększone błędy występują we wschodniej części Ameryki Północnej. Dotyczy to wielu usług Amazon cloud computing, w tym Amazon DynamoDB i Amazon Elastic Compute.