Pracownicy Amazon na Staten Island osiągnęli próg głosowania w Unii

Pracownicy JFK8, Centrum realizacji Amazon w Staten Island, Nowy Jork, podobno zebrali wystarczającą ilość podpisów, aby kontynuować głosowanie w wyborach związkowych. Rzecznik National Labor Relations Board, rozmawiając z Reuters, potwierdził, że pracownicy “osiągnęli wystarczające zainteresowanie”, potwierdzając tweet od kluczowego organizatora Chris Smalls.

Ten próg zainteresowania, nawiasem mówiąc, wynosi 30 procent danej siły roboczej, co było prawdopodobnie trudnym wyczynem, biorąc pod uwagę zarówno wielkość JFK8, jak i charakter jego całodobowych zmian, które zapewniają, że wielu współpracowników nigdy nie ma powodu do spełnienia. Bardziej imponujące jest to, że obiekt ten jest pozornie organizowany bez pomocy ustalonego związku, ale zamiast tego przez nową niezależną grupę endemiczną dla tego konkretnego Centrum realizacji, nazywającą się Amazon Labor Union (ALU).

ALU wcześniej złożył petycję o zjednoczenie, ale wycofał ją pod koniec ubiegłego roku po tym, jak został poinformowany przez NLRB, że nie zebrał wystarczającej ilości podpisów. 

Sięgnął po komentarz, rzecznik Amazon powiedział Engadget ” jesteśmy sceptyczni, że istnieje wystarczająca liczba legalnych podpisów i staramy się zrozumieć, w jaki sposób te podpisy zostały zweryfikowane. Nasi pracownicy zawsze mieli wybór, czy dołączyć do Związku, czy nie, i jak widzieliśmy zaledwie kilka miesięcy temu, zdecydowana większość naszego zespołu w Staten Island nie poparła ALU.”

Ten kamień milowy jest na krótko przed pracowników Amazon w Bessemer, Alabama są zaplanowane do przeprowadzenia ponownego głosowania w sprawie własnych wyborów związkowych-w tym przypadku, pod auspicjami detalicznych, hurtowych i towarowych Unii-w dniu 4 lutego. Prawie dokładnie rok wcześniej odbyło się w obiekcie głosowanie związkowe, ale NLRB ustaliła, że Amazon ingerował w wybory. 

W przypadku JFK8 Amazon ma czas do piątku na odpowiedź swoim stanowiskiem. Rozprawa w tej sprawie zaplanowana jest na 16 lutego. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.