Usługa Alexa Together firmy Amazon jest już dostępna

Możesz teraz używać Alexa razem, aby pomóc w opiece nad starzejącymi się członkami rodziny. Amazon uruchomił usługę $20 miesięcznie ($199 rocznie), z sześciomiesięcznym bezpłatnym okresem próbnym dostępnym przez “ograniczony czas.”Użytkownicy centrum opieki otrzymują pełny bezpłatny rok od teraz do 7 grudnia 2022 roku. Twój ukochany będzie potrzebował urządzenia obsługującego Alexa, ale po tym jest to stosunkowo hands-off-najlepiej uzyskać większą niezależność, podczas gdy można uzyskać spokój ducha.

Starszy krewny może skontaktować się z infolinią w nagłych wypadkach, jeśli poprosi Alexę o “wezwanie pomocy”, ale razem jest przydatny głównie do powiadomień. Otrzymasz alerty, jeśli członek rodziny zadzwoni na tę linię, lub po prostu na ich pierwszą interakcję Alexa dnia. Użyj czujnika wykrywania upadku z ATS lub Vayyar (nadchodzi więcej wsparcia dla urządzeń), a otrzymasz wiadomość, jeśli wystąpi incydent.

Amazon podkreślił, że seniorzy nadal będą mieli swoją prywatność. Muszą udzielić zgody na zdalną pomoc, dodając kontakty, przypomnienia i usługi. Wszelkie alerty interakcji Alexa są również ogólne. Będziesz wiedział, że twoja ukochana osoba złożyła prośbę o rozrywkę, na przykład, ale nie będziesz wiedział, co grało.

Usługa jest nadal stosunkowo ograniczona. Amazon nie spodziewa się wspierać wielu opiekunów na przykład do początku 2022 roku, więc nie pomoże to, jeśli twoje rodzeństwo również chce się przyłączyć. Może się przydać, jeśli chcesz tę siatkę bezpieczeństwa. Jeśli nic innego, między tym a usługami Halo jest jasne, że Amazon chce być częścią codziennych kontroli wellness-niezależnie od tego, czy są one twoje, czy czyjeś.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.