Amazon ‘ s Audible rozpoczyna przegląd mediów o wartości 500 milionów dolarów

Amazon Audible ma przeprowadzić przegląd globalnej agencji medialnej, z prośbą skierowaną do wszystkich głównych spółek holdingowych o zainteresowanie zarządzaniem 500 milionami dolarów w rocznych wydatkach reklamowych – wynika z opinii osób bliskich boisku.

Audible to streamingowa Marka audiobooka Amazon, prowadzi również podcasty i jest płodnym reklamodawcą. Usługa jest jedną z gałęzi szerszej strategii audio, która kształtuje się w ramach Amazon, która obsługuje również urządzenia głośnikowe Amazon Music, Prime Video, Twitch i Alexa. Amazon, poprzez Audible i inne usługi, konkuruje z rosnącymi gigantami reklam audio, takimi jak Spotify.

W tym tygodniu zaproszenia i podstawowe prośby o informacje zostały wysłane do wszystkich głównych spółek holdingowych, w tym Omnicom, Dentsu, Publicis Groupe, Havas, Interpublic Group of Cos. i WPP, według osoby, która została poinformowana o planach. Audible będzie przyjmować boiska od początku przyszłego roku, ta osoba powiedziała. ID Comms, firma konsultingowa, doradzi Audible w procesie, według osób zaznajomionych z recenzją.

ID Comms odmówił komentarza. To ta sama firma, która pomogła Facebookowi, teraz o nazwie Meta, przeprowadzić w tym roku przegląd mediów, po którym wybrała odlewnię iskier Publicis jako swoją agencję.

Konto Audible będzie prawdopodobnie gorącym do naśladowania w świecie reklam, ponieważ jest tak ściśle związane z Amazon, który stał się siłą w reklamie. Wszystkie główne agencje mają dedykowane zasoby do świadczenia usług marketingowych na Amazon, a wiele agencji reklamowych ma już fragmenty działalności reklamowej Amazon. IPG ma wewnętrzną Agencję o nazwie Rufus, która została zbudowana do obsługi konta reklamowego Amazon, na przykład. Na całym świecie Audible współpracuje z odlewnią Spark Publicis w USA; Omnicom ‘ S Hearts & Science w Wielkiej Brytanii i Australii; MediaPlus w Niemczech; Initiative w Indiach i Francji, zgodnie z comvergence, która śledzi oferty agencji.

“Audible to bardzo udana firma, która teraz stoi w obliczu większej konkurencji ze strony Spotify i innych” – powiedział dyrektor wykonawczy, który ma wiedzę na temat recenzji reklam Audible. 

Przedstawiciele Omnicom, Publicis, WPP, Havas, Dentsu i IPG nie byli od razu dostępni do komentarzy.

Amazon odmówił komentarza na temat procesu recenzowania, ale rzecznik Audible powiedział w wiadomości e-mail: “zawsze pracujemy nad tym, aby zapewnić odpowiednie procesy i zespoły, aby służyć naszej globalnej bazie klientów i zapewnić im niezwykłe wrażenia słuchowe, których oczekują od członkostwa Audible.”