AMC kupuje właściciela serwisu streamingowego anime Hidive

AMC Networks przejęło dystrybutora anime Sentai. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione, ale zakup obejmuje usługę transmisji Hidive Sentai. Dołączy do stajni “ukierunkowanych” platform streamingowych AMC, która obejmuje już usługi takie jak Shudder, IFC i SundanceTV. W ramach umowy AMC przejęło również Sentai Studios, sieć Anime i obszerny katalog tytułów anime firmy. Niektóre z projektów Sentai posiadają licencję na K-On! z Kioto Animacja i Haikyu!! z produkcji IG.

Przejęcie nastąpiło mniej niż rok od czasu, gdy Sony sfinalizowało transakcję zakupu Crunchyroll w wysokości 1,175 miliarda dolarów od AT&T. w tym czasie firma powiedziała, że będzie działać szybko, aby stworzyć ujednoliconą usługę subskrypcji anime, która zawierałaby zawartość zarówno Funimation, której właścicielem jest Sony od 2017, jak i Crunchyroll. Jeśli nic innego, dzisiejsza umowa pokazuje, jak duży biznes anime stał się na zachodzie. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.