Robot “Ameca” pokazuje bardziej ludzką mimikę

Engineered Arts, firma stojąca za ludzką serią robotów Mesmer, zaprezentowała nowe dzieło, które może jeszcze bardziej cię zaskoczyć. “Ameca” to nowy humanoidalny robot, który nie ma realistycznych włosów i skóry jak Mesmer, ale może zamiast tego pokazać więcej ludzkich, naturalnie wyglądających wyrazów niż inni, których widzieliśmy, jak The Verge zgłosiła. 

 Ameca na początku wykazuje zamieszanie, gdy wydaje się budzić, a następnie wykazuje łagodne zdziwienie, gdy porusza rękami (gesty dłoni wyglądają dość realnie). Następnie wydaje się zaskoczony, widząc widza lub kamerę, i kończy wideo z uśmiechem i powitalnym gestem ręki. 

Ulepszenia w animacji twarzy wyglądają na wynik bardziej płynnych ruchów niż widzieliśmy wcześniej. Natomiast Robot Mesmer ” Fred “miał przyzwoite ruchy głowy, ale” wygląda na to, że po prostu miał zastrzyk Novocain w całej dolnej części twarzy”, kiedy mówi, odpisałem w 2018.

Wydaje się, że ma w pełni przegubową głowę, twarz, szyję, ramiona, ramiona i ręce, ale Engineered Arts zauważa, że żaden z jego robotów nie może chodzić — chociaż firma bada tę zdolność. Nie jest jasne, jak mimika Ameca była animowana, ale jakaś forma przechwytywania ruchu wydaje się dobrym zakładem. Firma powiedziała, że Ameca jest “platformą do rozwijania sztucznej inteligencji”, ale pozwala innym opracować niezbędne algorytmy uczenia maszynowego.

Engineered Arts już wcześniej powiedział, że używa “potężnych, cichych silników o wysokim momencie obrotowym”, aby napędzać ruchy ciała i głowy Mesmera, a wszystko zaprojektowane od podstaw, aby idealnie ze sobą współpracować. Wykorzystuje również czujniki, takie jak kamery, czujniki głębokości, LiDAR i mikrofony. Aby kontrolować ruchy, opracował oprogramowanie oparte na przeglądarce, które działa wiele aplikacji 3D używanych do VFX lub animacji gier. 

Nie ma informacji na temat cen ani dostępności Ameca lub Mesmer, chociaż bardziej podstawowe modele RoboThespian firmy podobno kosztują $ 79,000 i więcej w 2018. W każdym razie wkrótce przyjrzymy się Ameca z bliska, ponieważ Engineered Arts planuje pokazać ją na CES 2022 w Las Vegas. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.