Amerykańska dziewczyna debiutuje swoją pierwszą chińską amerykańską lalką pośród wzrostu przestępstw nienawiści

Poznaj najnowszą amerykańską dziewczynę: nazywa się Corinne, lubi jeździć na nartach i jest jedyną chińsko-amerykańską lalką w zestawieniu ukochanej marki.

American Girl Brands, spółka zależna Mattel Inc., debiutowała Corinne Tan w styczniu. 1-tuż po sezonie wakacyjnym-częściowo odpowiedź na zwiększoną przemoc wobec Amerykanów pochodzenia azjatyckiego.

Dyrektor generalny amerykańskiej dziewczyny Jamie Cygielman powiedział Bloomberg News, że marka stworzyła Corinne, aby pomóc potwierdzić żywe doświadczenia dzieci, które zostały poddane rasizmowi i ksenofobii.

“Mamy nadzieję, że nasze historie pomogą dzieciom zrozumieć, że ich doświadczenia i problemy są ważne i że inni ludzie troszczą się o nie” – powiedziała. 

Lalka Corinne-wraz z mnóstwem tematycznych akcesoriów, książkami o jej życiu i młodszą siostrą Gwynn-będzie dostępna na stronie American Girl i w sklepach docelowych firmy przez co najmniej dwa lata.

Mattel, twórca Barbie, od dawna był krytykowany za brak różnorodności rasowej w swojej ofercie i za utrwalanie nierealistycznych standardów piękna, choć niedawno wydał więcej nie-białych lalek. Wśród dziesiątek amerykańskich dziewczyn debiutujących na przestrzeni lat, Corinne jest jedną z sześciu azjatek. W 2014 roku firma zaprzestała produkcji Ivy Ling, swojej pierwszej chińskiej lalki amerykańskiej.

Czytaj więcej: Barbie dołącza do TikTk, gdy Mattell chce zwiększyć zasięg społeczny swoich kultowych marek

Zobacz najnowsze wiadomości z targów CES tutaj.

Debiut Corinne jest wśród wzrostu anty-azjatyckich przestępstw z nienawiści w Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 10,000 doniesień o anty-azjatyckiej dyskryminacji od pandemii rozpoczęła się w marcu 2020 roku, według danych zebranych przez stopaapihate.org. 

Cynthia Choi, dyrektor wykonawczy Chinese for Afirmative Action i założyciel Stop Aapi Hate, pochwaliła wysiłki, aby porozmawiać z dziećmi na temat antyazjatyckiego rasizmu w odpowiedni dla wieku sposób.

“Możemy spotkać się jako społeczność, jako społeczeństwo, aby potępić nienawiść i pracować nad reakcjami, które ogólnie docierają do czynników napędzających stronniczość” – powiedziała w wywiadzie dla Bloomberg News.

“Mam nadzieję, że istnieje pewna część historii Corinne, która sprawia, że czytelnicy czują się widziani, czy to dlatego, że są Azjatami, czy dlatego, że są częścią mieszanej rodziny, lub dlatego, że kochają narciarstwo”, Wendy Wan-Long Shang, autorka książek Corinne, powiedziała w komunikacie prasowym. “Myślę, że kiedy czytelnicy czują się widziani, zdają sobie sprawę, że mają znaczenie, a ich doświadczenia mają znaczenie i że mają być gwiazdami ich własnych historii.”Shang opracował postacie wraz z ilustratorem Peijinem Yangiem. 

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.