AMV creative chief Alex Grieve w shock switch do BBH

AMV BBDO, od lat największa brytyjska agencja Billingsa, przeszła przez kolejkę górską w ciągu ostatnich kilku lat wraz z odejściem CEO Sarah Douglas i utratą dużych kont Asda i BT, jednocześnie zdobywając nagrody, głównie za pracę Bodyform / Libresse.

Teraz CCO Alex Grieve (powyżej) odchodzi, dołączając do BBH jako global CCO i współprzewodniczący nowego zarządu globalnego BBH (Agencja nie ma prezesa w Wielkiej Brytanii) z Annette King. ECDs Nadja Lossgott i Nicholas Hulley przejmują w AMV. BBH global CCO Joakim Borgström odchodzi. Grieve pracował w BBH przed AMV.

Grieve mówi: “Prośba o powrót do BBH była okazją, której nie mogłem odrzucić. Być w stanie przekazać to, czego nauczyłem się od agencji, która nauczyła mnie mojego rzemiosła, jest interesujące. Praca z utalentowanymi i życzliwymi ludźmi jest interesująca.

“Powierzenie twórczego klejnotu i sprawdzenie, czy Razem możemy sprawić, że będzie jeszcze jaśniej, jest interesujące. I jak słynny John Hegarty powiedział: “rób ciekawe rzeczy, a ciekawe rzeczy się wydarzą”.”

Grieve będzie również świadomy, że buty Sir Johna są duże do wypełnienia. Słynny założyciel BBH nigdy nie został zastąpiony, odkąd odszedł w 2012 roku, aby realizować szereg interesów.

AMV ma teraz nowego dyrektora generalnego w Sam Hawkey, dołączając do Saatchi & Saatchi, który stoi w obliczu dość zniechęcającego in-tray. Agencja zgubiła drogę po dziesięcioleciach płynnych postępów pod rządami wielu liderów kierowanych przez byłą prezes Cillę Snowball.

Zdobycie wielu nagród dla Bodyform / Libresse to jedno, ale utrata ogromnych kont, takich jak Asda i BT, to zupełnie inne, które nie zagrają dobrze z właścicielem agencji Omnicom. Asda i tak została tylko na krótki czas, krótka wymiana dla wieloletniego klienta Sainsbury ‘ s.