A Agencja Kreatywna Maa UK 2021 to …

To był mocny rok dla brytyjskich agencji kreatywnych: Lucky Generals wyróżnił się dla Amazon i zakończył rok z mocną reklamą kooperacyjną, Droga5, Mother I VCCP mieli swoje chwile, dwóch początkujących New Commercial Arts i Wonderhood Studios, obsługiwanych przez dwa bardziej groźne garnitury z Londynu w James Murphy i byłego szefa Channel 4 Davida Abrahama, również na różne sposoby odcisnęło swoje piętno.

AMV BBDO zdobył wiele nagród, a Adam & eveDDB pozostaje najbardziej sprawną, wszechstronną wielką agencją kreatywną w Wielkiej Brytanii

Gdyby jednak pojawiły się wątpliwości, że Uncommon Creative Studio drugi rok z rzędu wygra agencję kreatywną roku MAA, październikowa Wygrana British Airways przypieczętowała transakcję.

Po czterech latach w szponach WPP, hurtowa Przeprowadzka BA do Uncommon, biorąc ze sobą zarówno biznes kreatywny, jak i CRM, była windykacją wszystkiego, co Nils Leonard, Lucy Jameson i Natalie Graeme postanowili zrobić, gdy wystartowali cztery lata temu.

Silna, innowacyjna praca jest ich wizytówką, a agencja trzyma się swoich kreatywnych pistoletów na każdym kroku, czy to dla dużych klientów, takich jak ITV, B&Q i Google, czy scale-up i przedsiębiorstw, takich jak Habito, Yolt czy Coventry City of Culture.

Było innowacyjne, głośne prace dla wielkich wydawców: ITV (Drama vs Reality, Britain Get Talking, i świąteczny spot, to już rok); B & Q (stale rozwijający się “Build A Life”) i Google (“czego szukasz” i “ręce podniesione”).

Były też przełomowe pomysły na Habito( powieść erotyczna); H&M (bezpłatny wynajem garniturów dla osób poszukujących pracy); na Refugee Week, Uncommon spotkał się z lifestylową marką Earl of East, aby stworzyć zapach domowej świecy; a dla The Guardian, świetna kampania drukowana i plenerowa z okazji inauguracji Kamali Harris jako wiceprezydenta USA w styczniu.

Ta wizytówka-obowiązująca we wszystkich mediach-przyniosła im nie tylko wielką nagrodę BA, ale także regularne nowe sukcesy biznesowe, w tym od Merchant Gourmet, Twinings, Wagamama, Museum of London. Nowy dział customer experience, uruchomiony w sierpniu, otrzymał nie-nonsensowną nazwę praktyki, wskazując, że agencja oznacza biznes w tej dyscyplinie — co może wejść w jej skład z BA.

Uncommon już ugruntował się jako interesujący gracz na rynku, ale w 2021 roku stał się prawdziwą siłą, z którą należy się liczyć. Jest to agencja, która działa jako prawdziwy partner ze swoimi klientami, zdolny do pracy, która ma szerszy wpływ, nie tylko z niszowymi markami, ale także z brytyjskimi instytucjami, takimi jak ITV i B&Q.

W 2022 roku linie British Airways dadzą Uncommon szansę na pokazanie się na skalę globalną, a biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia, Agencja prawdopodobnie ponownie spełni swoje oczekiwania. Aby użyć własnych słów, Agencja “aktywnie prosperowała w niepokojących czasach”, a przyszły rok będzie równie turbulent, to powinien być kolejny dobry dla Uncommon.