Anheuser-Busch – Travis Scott ‘ s cacti hard seltzer

Scott, który zdobył reputację potężnego endorsera produktów, doświadczył innych falloutów marki po tragedii. Nike pod koniec listopada poinformowało, że opóźni to premierę sneakersów we współpracy z wytwórnią Scott ‘ s Cactus Jack.

O posunięciu AB InBev po raz pierwszy poinformowały publikacje branżowe Beer Business Daily i Beer Marketer ‘ s insights. Obie publikacje odnotowały tragedię, ale również nawiązywały do niedawnych słabych wyników sprzedaży kaktusów. “Po rozpoczęciu rocketship, stając się top 5 seltzer marki z 3,2 udział segmentu w zaledwie jeden tydzień sprzedaży, to znacznie petered out”, Beer Business Daily poinformował.

Piwowar polegał na silnym marketingu cyfrowym, aby podłączyć seltzer, który zadebiutował wiosną, karmiąc się sporym śledzeniem Scotta na Instagramie. Scott podłączył również drinka do jednego ze swoich teledysków, dając mu wystarczająco dużo czasu na ekranie, gdy trzyma puszkę w jednej scenie.

Marketingiem trunku zajmował się Cactus Jack, sub-marka stworzona przez Scotta, którą wykorzystuje w różnych wyczynach biznesowych, a także agencja AB InBev. Reklama, która pojawiła się na Grammy na początku tego roku, pochodzi z agencji Scotta, Cactus Jack Creative Collective. 

Nie przegap najnowszych wiadomości. Zapisz się do newsletterów Ad Age tutaj.