Apple opóźnia wydanie cyfrowych kart identyfikacyjnych do 2022 roku

Firma Apple opóźniła wydanie funkcji, która ostatecznie umożliwi przechowywanie identyfikatora w aplikacji portfela firmy. W aktualizacji do oficjalnej strony iOS 15, która została zauważona przez MacRumors, Apple twierdzi, że funkcjonalność pojawi się na początku 2022 roku. Firma wcześniej planowała uruchomienie pod koniec 2021 roku.

Apple po raz pierwszy ogłosiło tę funkcję na WWDC 2021. W tym czasie firma powiedziała, że narzędzie pozwoli Ci dodać prawo jazdy lub dowód osobisty Do Apple Wallet, tak jak karta kredytowa lub debetowa. Wśród pierwszych lokalizacji, które będą obsługiwać tę funkcję, będą wybrane punkty kontrolne Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA) na niektórych amerykańskich lotniskach.

W tych lokalizacjach będziesz mieć możliwość przedstawienia swojego identyfikatora TSA za pomocą iPhone ‘ a lub zegarka Apple Watch. Możesz to zrobić, dotykając urządzenia w czytniku tożsamości i nie musisz przekazywać iPhone ‘ a ani zegarka Apple Watch pracownikowi TSA.

We wrześniu Apple ogłosiło, że osiem stanów będzie wspierać tę funkcję w momencie premiery, zaczynając od Arizony i Georgii, a następnie Connecticut, Iowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma i Utah. Poza punktami kontrolnymi TSA, Apple powiedział, że sprzedawcy detaliczni i miejsca dodadzą wsparcie później.

Poza początkiem 2022 roku firma Apple nie udostępniła konkretnej daty premiery tej funkcji. Jasne jest, że nie dotrze z iOS 15.2. Ta aktualizacja jest obecnie w fazie testów beta i nie obejmuje obsługi przechowywania cyfrowych identyfikatorów.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.