Apple naprawia wadę macOS, która zamurowała niektóre Mac ‘ y T2

MacOS Monterey nie miał najbardziej wdzięcznej premiery dla niektórych użytkowników. Według 9to5Mac, Apple powiedział YouTuber Rene Ritchie, że naprawił problem z oprogramowaniem sprzętowym, uniemożliwiając uruchamianie niektórych komputerów Mac z chipami zabezpieczającymi T2. Nowi aktualizatorzy, którzy zainstalują Monterey, otrzymają teraz zaktualizowane oprogramowanie układowe wraz z systemem operacyjnym. Układ T2 występuje w większości komputerów Mac wydanych w latach 2018-2020.

Apple nie powiedział, które systemy są najbardziej narażone. Jednak powiedział, że tylko” bardzo mała liczba ” użytkowników napotkała problem.

Niestety, nie ma łatwego sposobu na odzyskanie, jeśli komputer Mac został zamurowany w wyniku aktualizacji. Jeśli napotkasz problemy, musisz skontaktować się z Pomocą techniczną Apple. Nie jest jasne, czy będziesz musiał wysłać Maca do serwisu, ale można bezpiecznie założyć, że może to zaszkodzić Twojemu doświadczeniu. Tak powszechne, jak błędy uruchamiania systemu operacyjnego, rzadko są tak poważne.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.