Apple zatrudni Dyrektora ds. oprogramowania autopilota Tesli

Apple jest niezwykle skryty w swoich wysiłkach, aby opracować samochód samojezdny, ale według Bloomberg, jego najnowszym posunięciem jest zatrudnienie kluczowego personelu z najcięższej konkurencji. Gigant technologiczny zatrudnił podobno Christophera” CJ “Moore’ a, który jest dyrektorem oprogramowania autopilota Tesli od 2019 roku i który pracuje w firmie od 2014 roku. Podczas gdy Moore nie zaktualizował jeszcze swojej strony LinkedIn, Bloomberg mówi, że będzie również pracować nad oprogramowaniem w Apple i będzie raportować do Stuarta Bowersa. Podobnie jak Moore, Bowers pracował jako szef działu autopilota Tesli aż do odejścia w 2019 roku. 

W maju Moore był jednym z pracowników, którzy powiedzieli KALIFORNIJSKIEMU DMV, że Elon Musk przesadził z pełną linią czasową producenta. W rozmowie konferencyjnej z DMV powiedział, że oświadczenia Muska, że automatyczna jazda na poziomie 5 wkrótce nadejdzie, nie ” pasują do rzeczywistości inżynierskiej.”Musk powiedział, że technologia Tesli wkrótce będzie w stanie działać bez interwencji człowieka. W tej chwili jest nadal zdolny do samodzielnej jazdy na poziomie 2, co nadal wymaga od kierowców trzymania rąk na kierownicy. Moore został wezwany jako świadek w procesie o śmierć mężczyzny w wypadku autopilota na Florydzie w 2019 roku. Dokumenty dotyczące tego pozwu ujawniły na początku października, że Moore opuścił już Teslę.

Moore i Bowers to tylko dwaj byli pracownicy Tesli, których Apple zatrudniło do działu samochodów. Inni pracownicy to Michael Schwekutsch, który był wiceprezesem Tesli ds. inżynierii i który pracował w pociągach, oraz Steve MacManus, który był również wiceprezesem Tesli ds. inżynierii.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.