Apple podobno już jutro w niektórych sklepach w USA podniesie maskę

Apple może poluzować swoje wymagania maski w niektórych sklepach po miesiącach ostrożnego podejścia. Bloomberg Apple Note przedstawia plany podniesienia wymagań w ponad 100 z około 270 amerykańskich sklepów producenta iPhone ‘ a. Polityka ma podobno zastosowanie do sklepów w Arizonie, Kalifornii, Connecticut, Florydzie, Luizjanie, New Jersey i Nowym Jorku przed rozprzestrzenianiem się na inne stany i sklepy. Apple odmówił komentarza.

Zgodnie z notatką firma znosi wymagania ze względu na zmniejszającą się liczbę przypadków COVID-19 i poprawę wskaźników szczepień. Polisa będzie obowiązywać niezależnie od statusu szczepienia klienta, chociaż personel sklepu nadal będzie musiał nosić maski z powodu dłuższych interakcji i bliższego kontaktu. Sklepy nadal będą wymagały masek dla wszystkich w obszarach, w których lokalny rząd domaga się środków bezpieczeństwa, takich jak Los Angeles i San Francisco Bay Area.

Firma często zmieniała politykę sprzedaży detalicznej wraz z rozwojem pandemii. Zamknął i ponownie otworzył sklepy na podstawie poziomów skrzynek, na przykład. To złomowane wymóg maski w wielu amerykańskich sklepach w czerwcu tylko przynieść je z powrotem miesiąc później.

Pod warunkiem, że wyciek jest dokładny, jest o wiele za wcześnie, aby powiedzieć, czy ta zmiana polityki się utrzyma. Pandemia nie była do końca przewidywalna, delikatnie mówiąc. Jednak zmiana wymagań dotyczących maski z pewnością odzwierciedlałaby nadzieje Apple na jak najszybszy powrót do warunków sprzed pandemii, zarówno w sklepach, jak i w biurze.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.