Apple dołącza do grona firm opóźniających powrót do biura

Apple już po raz czwarty musiał dostosować swoje plany powrotu do biura. Pracownicy mieli rozpocząć harmonogram Hybrydowy w lutym, chociaż szybkie rozprzestrzenianie się wariantu Omicron rzuciło klucz w te kontrowersyjne plany.

W trakcie pandemii Apple wielokrotnie próbowało ustalić wskazówki, kiedy praca osobista rozpocznie się ponownie. Początkowy cel z września 2021 został źle odebrany przez niektórych pracowników, którzy utworzyli kanał “remote work advocates” i rozpowszechnili list krytyczny wobec propozycji polityki. Wariant Delta wymagał dalszych opóźnień, które były ukierunkowane na Styczeń, a następnie luty 2022 roku. 

Szybka transmisja Omicron przywróciła maskę do sklepów Apple w całym kraju w tym tygodniu. Trzy lokalizacje handlowe w Annapolis, Ottawie i Miami również zostały zamknięte po wybuchu wirusa.

Lyft, Uber i Google parent Alphabet również przesunęły swoje zwroty office, a dwa ostatnie, takie jak Apple, nie ustalają nowej daty docelowej. Jest prawie pewne, że inne firmy z opcją pracy zdalnej pójdą w ślady w najbliższych dniach i tygodniach. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.