Apple mógł upuścić wbudowaną redukcję szumów w iPhone 13

Funkcja dostępności Apple “Noise Cancellation” była podstawą w poprzednich iPhone ‘ ach, ale mogła zostać trwale usunięta z serii iPhone 13, 9to5Mac zgłosiła. Funkcja ta została zaprojektowana w celu “zmniejszenia hałasu otoczenia podczas rozmów telefonicznych, gdy trzymasz odbiornik do ucha”, funkcja, która może pomóc w łatwiejszym usłyszeniu połączeń. 

“Redukcja szumów telefonu nie jest dostępna w modelach iPhone 13, dlatego nie widzisz tej opcji w ustawieniach dostępności” – powiedział dział pomocy technicznej Apple jednemu z 9to5Macczytelników. Kiedy czytelnik poprosił o wyjaśnienia, zespół wsparcia potwierdził, że funkcja “nie jest obsługiwana.”

Pytania dotyczące redukcji szumów pojawiły się na stronach pomocy technicznej Reddit i Apple krótko po tym, jak telefon trafił do sprzedaży, a czytelnicy zauważyli, że nie był już dostępny na stronie dostępności. Funkcja ta jest nadal dostępna w systemie iOS 15 w poprzednich modelach iPhone ‘ a, ale nigdzie nie można jej znaleźć w telefonie iPhone 13. 

“Noise Cancellation” zwykle używa mikrofonu z kamery iPhone ‘ a do wykrywania i usuwania szumów otoczenia wokół ciebie, dzięki czemu łatwiej słychać inną osobę w telefonie lub rozmowie FaceTime — coś, co może być cenne dla niedosłyszących. Problem dotyczy tylko sytuacji, gdy używasz telefonu samodzielnie, np. bez słuchawek AirPods firmy Apple Z Redukcją Szumów. (Nie wpływa to na to, co słyszą inni; w tym celu Apple wprowadziło funkcję izolacji głosu w systemie iOS 15.)  

Apple nie potwierdziło jeszcze oficjalnie, że funkcja została trwale usunięta na urządzeniach iPhone 13; do tej pory jedyne słowo na ten temat pochodzi pośrednio od Wsparcia Apple. W związku z tym Engadget zwrócił się do Apple o dalsze wyjaśnienia. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.