Oceny aplikacji Apple Podcasts flip po tym, jak firma zacznie monitować użytkowników

Decyzja Apple o dopuszczaniu ocen dla własnych aplikacji jest produkowana… mieszane wyniki. Jako deweloper Kosta Eleftheriou i The Verge zauważyłem, oficjalna aplikacja podcastów zmieniła się z fatalnej oceny 1.8 na ponad 4.8 W ciągu zaledwie kilku tygodni dzięki przypływowi recenzji. Jak można się jednak domyślić, nie było to wynikiem (nieistniejącej) aktualizacji funkcji w tym okresie. Raczej wina wydaje się spoczywać na monitach aplikacji i więcej niż trochę zamieszania.

Producent iPhone powiedział The Verge że iOS 15.1 zaczął monitować użytkowników o oceny i recenzje ” tak jak większość aplikacji innych firm.”Jednak wiele osób myślało, że oceniają program, którego słuchali, a nie aplikację — co doprowadziło do powodzi ocen i recenzji podcastów.

Ten problem nie dotyczył wielu innych aplikacji firm własnych, takich jak mapy Apple (2,8 gwiazdki w chwili pisania tego tekstu). Nawet oceny iTunes Store, podczas gdy wysokie (gwiazdki 4.8), zawierają recenzje, które w dużej mierze koncentrują się na aplikacji, a nie treści.

Monity przynoszą funkcjonalną spójność aplikacjom Apple — łatwo je wyrzucić, jeśli chcesz. W tym samym czasie miksy nadmuchują wartość podcastów i sprawiają, że wyniki są bezużyteczne dla wielu osób decydujących się na klientów podcastów. Zmiana podkreśla również problem z zaufaniem ocenom i recenzjom niezależnie od platformy. Wciąż stosunkowo łatwo jest błędnym użytkownikom, aktywistom i oszustom wypaczać te opinie.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.