Apple powiedział, że wykluczył metaverse dla zestawu słuchawkowego mixed reality

Nie oczekuj, że Apple podąży za innymi w metaverse. Według najnowszego newslettera z Bloomberg‘S Mark Gurman, Apple odrzucił pomysł metaverse (w tym przypadku, wszystko-wirtualny świat) dla jego długo pogłoski mixed reality headset. Sam pomysł jest “poza granicami” – twierdzą źródła Gurmana. Nacisk kładziony będzie na krótkie okresy komunikacji, oglądania treści i grania.

Wcześniejsze plotki sugerują, że zestaw słuchawkowy może zadebiutować już w tym roku, chociaż jego specyfikacja i grupa docelowa nie są pewne. Wczesne miarki sugerowały, że może mieć rozdzielczość 8K na oko, ponad tuzin “inside out” kamer śledzących i focus dewelopera, który zawierał cenę 3000 USD. Znany analityk Ming-Chi Kuo zasugerował, że zestaw słuchawkowy będzie “tylko” używać wyświetlaczy 4K i sześciu do ośmiu kamer, jednak wskazując na bardziej przystępne urządzenie.

Jeśli twierdzenie jest prawdziwe, podejście Apple do rzeczywistości mieszanej byłoby zupełnie inne niż jego konkurencyjna Meta. Tam, gdzie Meta przesunęła swoje strategie AR i VR w kierunku metaverse, Apple wydaje się zdeterminowane, aby tego uniknąć. To, czy ta strategia może zadziałać, to inna sprawa. Raportowana strategia Apple może się opłacić, jeśli metaversowie będą walczyć, i może pokrzyżować plany Meta, ograniczając ogólne zainteresowanie wirtualnymi światami. Jeśli jednak metaverses odniosą sukces, Apple może przegapić i znaleźć się we wspieraniu innych środowisk VR.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.