Apple ma podobno zaprezentować iPhone SE z 5G tej wiosny

Apple może wykorzystać swoje zwyczajowe wiosenne wydarzenie, aby zaktualizować swój najtańszy smartfon. BloombergMark Gurman stwierdził w swoim najnowszym biuletynie, że Apple ma wprowadzić iPhone SE trzeciej generacji tej wiosny poprzez wirtualną prezentację “prawdopodobną” w marcu lub kwietniu. W echu przeszłych plotek, Gurman zrozumiał, że nowy SE będzie nadal trzymać się iPhone 8-era projektu, ale dodać 5G i nowy procesor-ewentualnie A15 z iPhone 13, jeśli historia Apple za pomocą zeszłorocznego high-end chip jest jakaś wskazówka.

Nie wspomniano o innych zmianach. Nie byłoby zaskakujące, gdyby Apple zwiększyło pamięć do 128GB lub zaktualizowało czujniki kamery (ponownie pożyczone z iPhone 8), ale te nie są gwarantowane, biorąc pod uwagę niski koszt skupienia Apple dla iPhone SE. Większa bateria może być konieczna, aby zrekompensować zwykle wyższy pobór energii 5G.

Jeśli wyciek jest dokładny, nowy iPhone SE byłby rozczarowujący dla tych, którzy chcą nowoczesnego, prawie całego ekranu. Nadal będziesz miał stosunkowo mały ekran, grube ramki i czytnik linii papilarnych oparty na przyciskach. Jak już wspomnieliśmy, cena jest wszystkim dla SE. Aktualna cena modelu 399 pomaga Apple dotrzeć do niektórych klientów, którzy w przeciwnym razie nie mogliby uzasadnić iPhone ‘ a. Firma może nie chcieć robić niczego, co mogłoby skłonić nawet do niewielkiej podwyżki cen, jeśli tylko po to, aby zmaksymalizować potencjalną publiczność SE. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.