Applebees rozpoczyna kampanię marketingową NFT “meta Mondays”

“Wierzymy, że stworzyliśmy naprawdę atrakcyjny pomysł, który łączy prawdziwy świat Applebee i świat wirtualnej grafiki, który łączy się, aby naprawdę zabawne zaangażowanie dla naszych gości i naszych fanów”, powiedział w wywiadzie Joel Yashinsky, dyrektor marketingu w Applebee ‘ s. “Połączenie prawdziwego posiłku z wirtualnym zaangażowaniem dzieła sztuki-to właśnie odróżnia to od tego, co robią inni w tej przestrzeni.”

Applebee ‘ s powiedział, że będzie oferować nowe oferty “meta Monday” w poniedziałki w grudniu, prezentując nową sztukę i różne pozycje menu. Firma powiedziała, że podzieli się szczegółami na temat powiązanego menu i artystów, gdy będą na żywo.

Applebee ‘ s stworzyło kampanię meta Monday we współpracy z agencją kreatywną Grey Group i partnerem medialnym Current.

Zobacz reklamodawców roku 2021 Ad Age tutaj.

Wiele marek restauracji eksperymentowało z NFTs i innymi formami krypto-marketingu w ostatnich miesiącach, w tym McDonald ‘ s, Taco Bell i Burger King. “Cieszymy się, że zobaczymy, dokąd to wszystko prowadzi” – powiedział Yashinsky.

Dzieło Vittorii, zatytułowane “Sharing Dreams”, jest inspirowane wizytami nastolatków w jej lokalnym Applebee ‘ s z przyjaciółmi, gdzie dzielili się swoimi marzeniami na przyszłość, dzieląc się posiłkiem.  

Applebee ‘ s znacznie poprawiło się po pandemii, a sprzedaż w tym samym sklepie wzrosła o 12,5% w porównaniu z tym samym okresem w okresie poprzedzającym pandemię 2019 podczas ostatniego kwartału fiskalnego. Seria udanych i głośnych promocji była częścią sukcesu, według Yashinsky ‘ ego.

Applebee ma szczęście dzięki piosenkarce country Walkerowi Hayesowi, którego letni hit “Fancy Like”wychwalał zalety Randkowej nocy Applebee i doprowadził do umowy promocyjnej z siecią. Restauracja nawiązała również wyłączną współpracę z Dwayne ’em” The Rock “Johnsonem, aby wykorzystać markę tequili teremana z gatunku wrestler-aktor w odświeżonym menu napojów i zawarła umowę z Disneyem, który nagrodził gości darmowymi biletami na film” Jungle Cruise”.

“Miałem więcej zabawy w Applebee w ciągu ostatniego roku niż w całej mojej 25-letniej karierze marketingowej”, powiedział Yashinsky, który przyszedł do sieci dine Brands po 18 latach w rolach marketingowych z McDonalds.