24-calowy 8-rdzeniowy iMac M1 firmy Apple powraca do 1399 dolarów

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.

Jeśli cierpliwie czekałeś, aby odebrać nowego iMaca, teraz masz szansę to zrobić ze zniżką. Amazon obniżył koszt modelu 8-core GPU do $1,399, w dół z $1,499. To cena, która pasuje do poprzedniego najniższego w historii sprzedawcy ustalonego dla najnowszego komputera all-in-one Apple w grudniu.

Kup Apple iMac M1 w Amazon – $1,399

Nowy 24-calowy iMac bardzo nam się podoba. Przyznaliśmy mu wynik 89, gdy recenzowaliśmy go w zeszłym roku. Wyposażony w ten sam układ M1, który znajduje się w MacBooku Air 2020, iMac 2021 nadaje się do większości zadań obliczeniowych, w tym edycji zdjęć i wideo. Jest również o 50 procent cichszy od swojego poprzednika Intela dzięki bardziej wydajnej konstrukcji termicznej. 24-calowy model jest również wyposażony w doskonały wyświetlacz 4,5 K, który obejmuje całą gamę kolorów DCI-P3. Kolejną przydatną aktualizacją jest dołączona kamera FaceTime 1080p. Wykorzystuje oprogramowanie AI, aby poprawić kolor i ekspozycję materiału.

Niektóre z niewielu wad, które należy zauważyć, to to, że wyświetlacz nie jest zdolny do HDR, a dołączona Magic Mouse i klawiatura nie są dla wszystkich. W ramach tej promocji Amazon zdyskontował tylko modele zielone i srebrne. 

Jeśli chcesz zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, Amazon miał model podstawowy zdyskontowany do $1249 na kilka tygodni. Mimo to uważamy, że 8-rdzeniowy model GPU ma lepszą wartość. Oprócz bardziej wydajnego procesora graficznego, jest wyposażony w dwa dodatkowe porty USB-a (jego tańszy brat ma tylko łączność USB-C), Gigabit Ethernet i magiczną klawiaturę z Touch ID. Mogą się one wydawać drobnymi dodatkami, ale znacznie zwiększają użyteczność maszyny.

Follow @ EngadgetDeals na Twitterze najnowsze oferty techniczne i porady dotyczące zakupu.