Cyfrowe kluczyki samochodowe Apple mogą współpracować z modelami Hyundai i Genesis tego lata

Funkcja cyfrowego klucza samochodowego firmy Apple może wkrótce okazać się przydatna do odblokowania więcej niż kilku modeli BMW. W swoim najnowszym newsletterze, BloombergMark Gurman twierdził, że Hyundai i jego ekskluzywna odznaka Genesis będą wspierać Apple CarKey ” do lata.”Nie jest pewne, które modele zapewniłyby tę opcję, ale warto zauważyć, że niektóre poziomy wykończenia Ioniq 5 i innych samochodów Hyundai zawierają NFC dla (obecnie zastrzeżonego) klucza cyfrowego.

Podczas gdy Zdalne sterowanie zamkiem jest dostępne przez smartfony od jakiegoś czasu, CarKey (i jego odpowiednik z Androidem) traktuje telefon bardziej jak fizyczny klucz. Wystarczy przynieść telefon lub zegarek Apple Watch do klamki, aby go odblokować, a nawet można umieścić telefon w danym obszarze, aby uruchomić samochód. Osoby z ultra-szerokopasmowymi telefonami iPhone (takimi jak iPhone 11 i nowsze) mogą nawet zostawić telefon w kieszeni podczas otwierania i uruchamiania pojazdu.

Jeśli wyciek jest dokładny, ruch Apple może znacznie rozszerzyć publiczność na cyfrowe kluczyki do samochodów-nie trzeba robić zakupów z jednej wysokiej klasy marki, aby nawet wziąć to pod uwagę. Umowa sugerowałaby również, że awantura o możliwą współpracę z EV nie wystarczyła, aby zniechęcić Apple i Hyundaia do poszukiwania zespołu CarKey.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.